FieLDS Dynamite!!: Andy Souwer vs. Masato

Tegoroczny mistrz K-1 MAX, Georgio Petrosyan, został zmuszony do wycofania się z walki wieczoru przeciwko Masato na Sylwestrowym FieLDS Dynamite!! z powodu złamania prawej ręki. Zastąpi go Andy Souwer.

W tym roku Masato, dwukrotny triumfator K-1 MAX i japońska ikona K-1 ogłosił, że kończy swoją karierę i walka z Souwerem (również dwukrotnym zwycięzcą K-1 MAX) będzie jego ostatnią. Ich dwa poprzednie starcia zakończyły się zwycięstwami Holendra i Masato liczy, że tym razem już zdoła pokonać rywala. Walka odbędzie się na dystansie 5 rund po 3 minuty z możliwą dodatkową rundą.

Masato:

„Myślę, że ludzie pamiętają mnie, jak po pokonaniu w listopadzie 2000 roku przez KO Mourada Sari [uważanego wtedy za jednego z najlepszych zawodników na świecie] wziąłem mikrofon i powiedziałem 'Teraz zaczyna się moja era’. Dziewięć lat później, 31 grudnia 2009 chciałbym pokonać Andy’ego Souwera i ogłosić, że 'moja era, którą zapowiedziałem w 2000 roku, właśnie się zakończyła’. Spotkać Souwera w walce kończącej kariery to było moje przeznaczenie. Ta opowieść skończy się moim zwycięstwem nad Souwerem. W 2003 zostałem mistrzem, potem jeszcze raz w zeszłym roku, a nie potrafiłem go pokonać. Dlatego właśnie on jest moim przeznaczeniem, moim ostatnim przeciwnikiem. To będzie pamiętna walka.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *