Fertitta wspiera kobiece MMA – „Nasi ludzie się tym zajmą”

Szef UFC Lorenzo Fertitta ponownie zabrał głos w sprawie MMA kobiet. Partner Lorenzo, Dana White uważa, że MMA a tym bardziej UFC  nie jest miejscem dla kobiet, ale czy Fertitta może wpłynąć na zmianę polityki tej organizacji? Być może zobaczymy  walki kobiet w największej organizacji MMA w systemie pay-per-view jeszcze zanim wszystko zostanie powiedziane? 

„Nigdy nie byłem temu przeciwny. Ja i Dana White nie zawsze zgadzamy się we wszystkim mimo, że jesteśmy po tej samej stronie. Rzeczywistość jest taka, że ja jestem fanem kobiecego MMA i byłem zachwycony walką Rondy Rousey i Mieshy Tate. Zaszokowała mnie ich sprawność fizyczna oraz sposób promowania walki. Dla mnie było to bardzo ciekawe doświadczenie. Nigdy nie zagłębialiśmy się w temat kobiecego MMA i nie zlecaliśmy naszym matchmaker’om aby zajęli się tym tematem. Niech więc Joe Silva i Sean Shelby rozwijają kobiecą ligę. Gwarantuję wam, że potrafią to zrobić bo są dobrzy.”

Lorenzo Fertitta vs. Dana White? Czy szykuje się konflikt między najważniejszymi postaciami organizacji UFC? Sprawa wymaga ostatecznego rozwiązania tylko pytanie, czyje argumenty i władza okażą się silniejsze.

One thought on “Fertitta wspiera kobiece MMA – „Nasi ludzie się tym zajmą”

  1. jaki konflikt? Dana nigdy nie powiedział, że jest przeciw kobiecemu mma tylko, że nie uważa by było wystarczająco dużo kobiet by stworzyć całą dywizję. konfliktu nie będzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *