Fabricio Werdum vs Alistair Overeem 3 oficjalnie na gali UFC 213

Karta walk gali UFC 213 nabrała właśnie kształtu dzięki zestawieniu kolejnych walk w tym pojedynku wagi ciężkiej między byłym mistrzem Fabricio Werdumem i Alistairem Overeemem.

Będzie to już trzecia walka między tymi zawodnikami. Historia rywalizacji między Fabricio Werdumem (21-6-1) i Alistairem Overeemem (42-15, 1 NC) jest bardzo długa i sięga roku 2006 roku i gali Pride Total Elimination Absolute. Wówczas zwycięzcą przez poddanie kimurą w drugiej rundzie był Werdum. W drugim starciu w 2011 roku na gali Strikeforce, Overeem zrewanżował się Brazylijczykowi wygrywając z nim jednogłośnie na punkty broniąc tytułu wagi ciężkiej.

W ostatnich dwóch walkach zarówno Werdum jak i Overeem zanotowali po jednej porażce i jednym zwycięstwie. Obaj przegrali z aktualnym mistrzem Stipe Miocicem. Co do zwycięstw, to Werdum wygrał z Travisem Browne, a Overeem pokonał Marka Hunta.

UFC 213 odbędzie się 8 lipca w Paradise, Las Vegas w Nevadzie. Inne ogłoszone walki tej gali, to Anthony Pettis vs. Jim Miller i Thiago Santos vs. Gerald Meerschaert oraz Robbie Lawler vs Donald Cerrone. Oprócz tego na gali jest też zestawiony pojedynek o tytuł wagi koguciej między mistrzem Codym Garbrandtem i byłym mistrzem T.J. Dillashawem.

2 thoughts on “Fabricio Werdum vs Alistair Overeem 3 oficjalnie na gali UFC 213

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *