Fabricio Werdum komentuje zgłoszenie go przez USADA za oblane testy antydopingowe

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Wczoraj wieczorem podano informację o tym, że Fabricio Werdum został zgłoszony przez USADA za oblany test antydopingowy. Były mistrz wagi ciężkiej zabrał głos w tej sprawie.

„Organizacja UFC została dziś poinformowana, że ​​amerykańska agencja antydopingowa (USADA) powiadomiła Fabricio Werduma o potencjalnym naruszeniu zasad polityki antydopingowej przeb oblane testy z próbek pobranych 25 kwietnia 2018 r.,” tak brzmi oświadczenie UFC w tej sprawie.

Wkrótce po tych informacjach, Werdum napisał na Instagramie krótkie oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji. Były mistrz wagi ciężkiej zapewnia, że ​​jest to nieporozumienie i jest optymistycznie nastawiony w kwestii rozwiązania tej sprawy.

„Cześć, wstałem dziś rano i zastała mnie wiadomość, że jedna z moich próbek moczu z kwietnia miała pozytywny wynik na obecność zabronionej substancji. Pracuję z moim zespołem, UFC i USADA, aby dowiedzieć się, co się stało. Zawsze uważałem na wszystko, co robię i zawsze wspierałem czysty sport. Będziemy ciężko pracować, aby rozwiązać to nieporozumienie i mam nadzieję, że będę mógł wrócić do Oktagonu i tego, co kocham.”

Wieść o oblanym teście Fabricio Werduma niefortunnie zbiegła się z nieoficjalnie zapowiedzianym pojedynkiem Brazylijczyka z Alexeyem Oleynikiem na pierwszej gali w Rosji UFC Fight Night 136, która odbędzie się 15 września w Moskwie.

Fala galera Fui pego de surpresa com a notícia de que um dos exames colhidos pela USADA em abril deu positivo para uma substância proibida. Me coloquei à disposição da USADA e do UFC e estou trabalhando com a minha equipe para entender o que aconteceu. Eu sempre fui muito cuidadoso com tudo o que eu tomo e sempre apoiei o esporte limpo. Vocês podem ter certeza de que vamos esclarecer esse mal entendido e espero em breve poder voltar a fazer o que eu amo, que é lutar. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Hey guys, I got up this morning to the news that one of my urine samples from April tested positive for a prohibited substance. I am working with my team, the UFC and USADA to understand what happened. I’ve always been careful with everything I take and I’ve always supported a clean sport. We will work hard to solve this misunderstanding and I hope soon to be able to go back to the octagon and do what I love

Post udostępniony przez Fabricio Werdum 🥇 (@werdum)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *