Eddie Bravo: Będziemy dziękowali Khabibowi za obalenie Tony’ego

jiujitsutimes.com

Trener tymczasowego mistrza o zbliżającej się walce swojego podopiecznego.

Tony Ferguson (23-3, 13-1 w UFC, #1 w rankingu UFC), dzierżący obecnie tymczasowy pas wagi lekkiej nie miał wielu opcji – El Cucuy mógłby zmierzyć się z Conorem McGregorem (21-3, 9-1 w UFC) lub Khabibem Nurmagomedovem (25-0, 9-0 w UFC, #2 w rankingu UFC). Trener Fergusona, Eddie Bravo uważa, że to Rosjanin będzie trudniejszym rywalem dla Tony’ego.

Khabib będzie najtrudniejszym gościem w wadze lekkiej przez długi czas. Conor będzie łatwiejszą walką dla Tony’ego, Khabib będzie twardy.

 Bravo zna mocne strony Rosjanina, ale uważa, że parterowe umiejętności Tony’ego odegrają znaczącą rolę w ewentualnym pojedynku.

Nikt nie będzie robił tego, co on robi z g’n’p, obaleniami i kontrolą w parterze. On jest najlepszy prawdopodobnie. Większość zawodników ucieka od Khabiba gdy są w parterze, spędzają większość czasu próbując wrócić na nogi, próbując przysunąć się do siatki a on po prostu kontroluje z góry i ponownie obala.

To dobra strategia w pewnych sytuacjach, ale my go zaatakujemy. Będziemy dziękowali mu za obalenie Tony’ego i zaatakujemy. To będzie inne, nikt tego nie zrobił.

Jestem pewien, że jego obrona będzie dobra. Jestem pewien, że on będzie uczył się gumowej gardy i tego typu rzeczy, ale my zaatakujemy go mocno.

Jak zakończy się starcie Tony’ego z Khabibem przekonamy się 7 kwietnia, wtedy lekcy zawalczą podczas galli UFC 223.

2 thoughts on “Eddie Bravo: Będziemy dziękowali Khabibowi za obalenie Tony’ego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.