Dziewczyny walczą w Strikeforce

 Cyborg vs Akano

Organizacja Strikeforce, która całkiem niedawno kupiła część upadłego EliteXC, ogłosił, że na gali która odbędzie się 11 kwietnia w San Jose w Kalifornii, odbędzie się walka Cris 'Cyborg’ Santos (6-1), byłą kobieca gwiazdą EliteXC z mistrzynią japońskiej organizacji Smack Girl, Hitomi 'Girlfight Monster’ Akano (14-5).

Cyborg jest żoną weterana UFC Evangelisty 'Cyborga’ Santosa. Trenuje w brazylijskiej akademii Chute Boxe, a ostatnio pokonała Yoko Takahashi w czasie gali Elite XC 'Heat’, która odbyła się w październiku 2007. Planowana była jej walka z Marloes Coenen w lutym na gali XMMA 7, ale kontuzja pokrzyżowała plany.

„Wiem, że Akano jest obecnie najlepsza japońska zawodniczką, ale jestem przygotowana na każda sytuację i będę szukać KO. Z moimi trenerami będziemy analizować styl Akano. Mój nauczyciel, Rafael Cordeiro, który pomógł mi zaistnieć w świecie MMA, jest najlepszym trenerem na świecie”

Powiedziała Cyborg.

Sama Hitomi Akano jest specjalistka od kończeń, byłą zawodniczką japońskiej kadry narodowej w judo. Wygrała ostatnie 3 swoje walki.

„Cieszę się na tę walkę, bo w porównaniu do mnie Cris ma zupełnie inny styl walki. Ona uderza, a ja jestem grapplerką. Niezależnie gdzie walczę, wierze w siebie, i że będę w stanie walczyć w moim stylu.”

Powiedziała o walce Japonka, dla której będzie to druga walka w USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *