Dyrektor NAC odrzuca twierdzenie Conora McGregora o tym, że komisja wiedziała kontuzji nogi przed walką UFC 264

Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Według dyrektora wykonawczego Nevada Athletic Commission Boba Bennetta, on i inni członkowie w ramach stanowego organu sankcjonującego nie mieli wiedzy o kontuzji nogi Conora McGregora przed UFC 264.

Conor McGregor po swojej przegranej przez TKO po interwencji z Dustinem Poirierem w ubiegłą sobotę, twierdził, że stanął do walki mając już kontuzję w lewej nodze, którą złamał w ostatnich sekundach pierwszej rundy. Zdaniem Irlandczyka, UFC wiedziało o tej kontuzji

Bez bezpośredniego wymieniania McGregora, Bennett powiedział w rozmowie z Las Vegas Review-Journal, że sprawa kontuzji była dla niego nowością.

„Gdybyśmy kiedykolwiek mieli informacje, że zawodnik nie nadaje się do walki, nie pozwolilibyśmy mu rywalizować” – powiedział Bennett w piątek. „Zakończyłoby się to na badaniu lekarza i lekarz podjąłby taką decyzję jako ekspert.”

McGregor przeszedł operację w niedzielę w Los Angeles i został wypisany ze szpitala w środę, w dniu swoich 33. urodzin. Twierdzenie o istniejącej wcześniej kontuzji nogi wysunął w czwartek w wideo na Instagramie, w którym pokazał, jak jeździł po dzielnicy L.A. na wózku elektrycznym.

„Byłem kontuzjowany wchodząc do walki” – powiedział McGregor. „Ludzie pytali mnie, kiedy nastąpiło złamanie nogi – w którym momencie noga się złamała? Zapytaj Danę White’a. Spytajcie UFC. Zapytaj doktora Davidsona, głównego lekarza UFC. Oni wiedzieli. Miałem pęknięcia naprężeniowe w nodze wchodząc do tej klatki.”

Twierdzenie McGregora rodzi pytania o to, co UFC i NAC mogły wiedzieć o potencjalnej kontuzji przed walką, lub czy McGregor mówi prawdę. NAC odrzuciło prośbę MMA Junkie o udostępnienie  kwestionariusza medycznego, który zawodnik wypełnia przed walką. UFC nie udzieliło również komentarza na temat tej sytuacji, gdy skontaktowało się z nim MMA Junkie.

Późnym czwartkowym wieczorem McGregor udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcia rzekomo z obozu treningowego, na których widać jak otrzymuje pomoc medyczną w związku z jego lewą nogą, która była owiniętą oraz zdjęcia rentgenowskie.

McGregor, który ma bilans 1-3 w swoich ostatnich czterech walkach w UFC, zapowiada, że wróci do Oktagonu. Prezydent UFC Dana White powiedział, że spodziewa się, że McGregor będzie gotowy do powrotu w ciągu jednego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *