Dustin Poirier vs. Dan Hooker w planach na UFC Fight Night 175

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images // rds.fightmetric.com

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC, Dustin Poirier, powróci do rywalizacji stając do pojedynku z Danem Hookerem na gali UFC Fight Night 175, która odbędzie się w San Diego.

Chociaż pojedynek nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, to według dwóch osób, które znają sytuację, walka Poiriera i Hookera jest w trakcie negocjacji. Pojedynek ten miałby być walką wieczoru gali UFC Fight Night 175, która zaplanowana jest 16 maja w San Diego.

Dustin Poirier (25-6 MMA, 17-5 UFC), który zajmuje #2 miejsce w rankingu wagi lekkiej UFC, stanął w swojej ostatniej walce we wrześniu ubiegłego roku do pojedynku z niekwestionowanym mistrzem Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 242. „Diament” przegrał tę walkę przez poddanie duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie. Wcześniej Poirier pokonał takich rywali jak Max Holloway, Justin Gaethje i Eddie Alvarez.

Od czasu przegranej z Nurmagomedovem, Poirier przeszedł operację stawu biodrowego i naciskał na zestawienie mu walki, która „naprawdę go podekscytuje”, nawet jeśli oznaczało to przejście do kategorii półśredniej. Wygląda na to, że pozostanie w swojej dywizji tocząc szóstą z kolei walkę wieczoru.

Dan Hooker (20-8 MMA, 10-4 UFC) zajmujący #5 miejsce w rankingu dywizji lekkiej będzie miał okazję zawalczyć po raz drugi w pojedynku wieczoru. Hooker prawie dwa tygodnie temu wygrał pojedynek z Paulem Felderem pokonując go przez niejednogłośną decyzję na gali UFC Fight Night 168 w Nowej Zelandii.

Pomimo pewnych kontrowersji dotyczących decyzji, Hooker wyszedł zwycięsko z tego starcia i teraz jego bilans z ostatnich walk to 7-1 od czasu, gdy przeniósł się z wagi piórkowej w czerwcu 2017 roku. Po wygranej walce, Hooker powiedział, że teraz chce się zmierzyć z Dustinem Poirierem i wygląda na to, że jego życzenie się spełni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.