Droga Weili Zhang na szczyt dywizji słomkowej

Weili Zhang, to jedna z nielicznych osób z grona zawodniczek i zawodników UFC, która w iście ekspresowym tempie dotarła na szczyt dywizji słomkowej i zdobyła jej mistrzowski tytuł.

Mistrzyni wagi słomkowej Weili Zhang (21-1 MMA, 5-0 UFC) walczy w organizacji dopiero od 19 miesięcy. Chinka zadebiutowała na gali UFC 227 w sierpniu 2018 roku pokonując przez jednogłośną decyzję Danielle Taylor.

W drugim pojedynku w listopadzie 2018 roku, Weili wygrała w UFC swoją pierwszą walkę przed czasem poddając dźwignią na łokieć w pierwszej rundzie byłą mistrzynie WSOF, Jessicę Aguilar.

Trzecia walka Zhang była zwycięstwem nad pretendentką do tytułu Tecią Torres na UFC 235 w marcu 2019 roku. Było to kolejne zwycięstwo przez jednogłośną decyzję.

Czwarta walka, to już pojedynek o pas. Na gali UFC Fight Night 157 w sierpniu ubiegłego roku, Weili Zhang zmierzyła się z mistrzynią Jessicą Andrade, którą pokonała przez TKO ciosami w zaledwie 42 sekundy. Zwycięstwo to sprawiło, że Weili znalazła się w światowej czołówce i jako pierwsza reprezentantka z Chin zdobyła mistrzowski pas UFC.

Na początku marca 2020 roku, Zhang skutecznie obroniła swój tytuł przed byłą mistrzynią Joanną Jędrzejczyk. W co-main evencie gali UFC 248, Zhang i Jędrzejczyk stoczyły niezwykle zaciętą i wyrównaną walkę, która została okrzyknięta jedną z najlepszych walk w całej historii MMA. Pojedynek trwał pełne pięć rund i zakończył się zwycięstwem Chinki przez niejednogłośną decyzję.

Zobacz jak wyglądała dotychczasowa kariera Weili Zhang w UFC na poniższym filmie przygotowanym przez organizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *