Dramat w walce wieczoru gali UFC Fight Night 187. Faul kończy pojedynek Leona Edwardsa z Belalem Muhammadem

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Niestety w walce wieczoru gali UFC Fight Night 187 sprawdził się najgorszy możliwy scenariusz, ponieważ w wyniku faulu ani Leon Edwards, ani Belal Muhammad nie wyszedł ze starcia jako zwycięzca.

Pięciorundowa walka w wadze półśredniej została przerwana po 18 sekundach drugiej rundy, kiedy to przypadkowe uderzenie kciukiem Edwardsa (18-3 MMA, 10-2 UFC) spowodowało, że Muhammad (18-3 MMA, 9-3 UFC) nie był w stanie kontynuować walki. Sędzia Herb Dean uznał, że kciuk był niezamierzony, przez co walka została uznana za nierozstrzygniętą.

W pierwszej rundzie Edwards atakował Muhammada i wyprowadził cały arsenał ciosów. Mocne kopnięcie na głowę zachwiało równowagą Muhammada, ale ten doszedł do siebie i również wyprowadzał solidne uderzenia.

Zanim runda 2 zaczęła się naprawdę rozkręcać, kciuk Edwardsa trafił w prawe oko Muhammada, który natychmiast upadł na ziemię i zwijał się z bólu. Uraz oka był wyraźnie widoczny. Oko Muhammada było zakrwawione i spuchnięte, gdy lekarz badał zawodnika.

Gdy Muhammad powiedział, że nic nie widzi, Dean i lekarz zgodzili się, że walka powinna zostać przerwana – i tak się stało. Muhammad ze łzami w oczach i z łamiącym się głosem mocno przezywał to, co się wydarzyło. Natychmiast po zakończeniu walki, Edwards również wyraził swoje rozczarowanie.

„Po pierwsze, oczywiście, przepraszam Belala. Nie chciałem tego zrobić. Wyprowadzałem kopnięcie krzyżowe na głowę, on też wykonał ruch, i naprawdę przepraszam. Wolałbym przegrać niż to. Po prostu mam złamane serce. Nie wiem, co powiedzieć.”

Leon Edwards vs. Belal Muhammad – no contest (uderzenie palcem w oko w wykonaniu Edwardsa) 0:18, runda 2

Przed tym pojedynkiem, poprzednia walka Edwardsa miała miejsce w lipcu 2019 roku, kiedy to pokonał byłego mistrza wagi lekkiej UFC Rafaela dos Anjosa przez jednogłośną decyzję. Z powodu kontuzji, choroby i pandemii, Edwardsowi wypadły cztery zaplanowane walki, co opóźniło jego powrót do Oktagonu.

Przed walką prezydent UFC Dana White powiedział, że imponujące zwycięstwo da Edwardsowi szansę na walkę z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem.

Belal Muhammad do sobotniej walki przystąpił z czterema zwycięstwami nad Dhiego Limą, Lymanem Goodem, Takashi Sato i Curtisem Millenderem.

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *