Doo Ho Choi vs. Renan Barao i Michelle Waterson vs. Rose Namajunas na UFC on FOX 24

mmajunkie.com

Dwa ciekawe starcia w karcie kwietniowej gali.

Organizacja UFC ogłosiła kolejne pojedynki, które znalazły się w karcie gali UFC on FOX 24. W walce wieczoru Renan Barao (34-4 1 NC, 9-3 w UFC, #15 w rankingu UFC) zawalczy z Doo Ho Choiem (14-2, 3-1 w UFC, #12 w rankingu UFC) w limicie kategorii piórkowej. Z kolei w wadze słomkowej kobiet Michelle Waterson (14-4, 2-0 w UFC, #7 w rankingu UFC) podejmie Rose Namajunas (5-3, 3-2 w UFC, #5 w rankingu UFC).

Barao po drugiej przegranej poniesionej z rąk T.J. Dillashawa przeszedł do kategorii piórkowej. Debiut w nowej dywizji nie poszedł jednak po jego myśli, ponieważ Brazylijczyk przegrał walkę z Jeremym Stephensem. W ostatniej walce Renan wypunktował Phillipe Novera.

Choi rozpoczął przygodę z UFC od fantastycznej passy trzech kolejnych zwycięstw przez nokauty w pierwszych rundach na Juanie Puigu, Samie Sicili oraz Thiago Tavaresie. Na UFC 206 Koreańczyk stoczył niesamowity bój z Cubem Swansonem, który ostatecznie przegrał na kartach sędziów.

The Karate Hottie po stracie pasa wagi atomowej organizacji Invicta FC trafiła do UFC. Pod szyldem największej organizacji MMA na świecie stoczyła dwie walki poddając Angelę Maganę oraz Paige VanZant.

Namajunas trafiła do UFC poprzez finał 20 edycji show The Ultimate Fighter, w którym przegrała z Carlą Esparzą. Później Rose zaliczyła passę trzech kolejnych zwycięstw a następnie przegrała pojedynek z Karoliną Kowalkiewicz na UFC 201.

Gala UFC on FOX 24 odbędzie się 15 kwietnia w Kansas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *