Dana White – kwestia naruszenia przez Cris Cyborg zasad USADA przybierają pozytywny obrót

Prezydent UFC Dana White poinformował, że sprawa związana z naruszeniem przez Cris „Cyborg” Justino zasad antydopingowych powoli zaczyna się rozwiązywać.

Po dwóch wygranych walkach w UFC w kategorii catchweight 140 funtów, Cris Justino po ostatnim pojedynku oblała testy antydopingowe po wykryciu w jej organizmie diuretyków. Brazylijka została przez to tymczasowo zawieszona przez co nie mogła być wzięta pod uwagę jeżeli chodzi o inauguracyjną walkę w wadze piórkowej kobiet na gali UFC 208 w której zmierzyły się Holly Holm i Germaine de Randamie.

Jest to już drugi raz od 2011 roku kiedy Justino została zawieszona za stosowanie niedozwolonych środków, ale ona sama twierdzi, że jest niewinna, ponieważ substancja wykryta w testach była elementem legalnej kuracji medycznej. Jak dobrze wiemy, Cris Cyborg bardzo ciężko przychodził zbijanie wagi przez co jej organizm został rozregulowany i musiała poddać się kuracji medycznej

— Sprawa między nią i USADA wygląda teraz naprawdę bardzo dobrze. Nawiasem mówiąc, te trzy substancje, które ona stosowała, faktycznie były stosowane w tej kuracji medycznej. To wygląda naprawdę bardzo dobrze i jesteśmy w dobrym miejscu. Głęboko wierzę w to, że zwyciężczyni walki o tytuł wagi piórkowej zmierzy się w kolejnej walce z Cris Cyborg.

Wiemy już, że pierwszą mistrzynią dywizji piórkowej kobiet UFC została Holenderka Germaine de Randamie, więc teraz pozostaje nam czekać na powrót Cris Justino do rywalizacji i ogłoszenie pojedynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *