Dominick Cruz uważa, że Demetrious Johnson poradziłby sobie w starciu z Codym Garbrandtem i T.J. Dillashawem

Getty images / UFC

Zdaniem Dominatora mistrz wagi muszej nie byłby bez szans w starciu z czołówką wagi koguciej.

Obecnie najwyższą półkę zawodników dywizji 135 funtów zdaje się tworzyć trójka: Cody Carbrandt (11-0, 6-0 w UFC), który na UFC 213 zmierzy się z T.J. Dillashawem (14-3, 10-3 w UFC, #2 w rankingu UFC) oraz Dominick Cruz (22-2, 5-1 w UFC, #1 w rankingu UFC), który jeszcze w zeszłym roku dzierżył mistrzowski tytuł.

Do tego grona już niedługo może dołączyć mistrz wagi muszej, Demetrious Johnson (26-2-1, 14-1-1 w UFC), który już 10 razy obronił tytuł w kategorii 125 funtów.

Z wymienionej czwórki tylko Cruz walczył z pozostałymi trzema zawodnikami. Dominick o Johnsonie mówi w ciepłych słowach i z dużym szacunkiem.

Ponieważ widziałem style Cody’ego i T.J. mogę powiedzieć, że on dałby z nimi dobre walki.

Uwielbiam tego gościa. Myślę, że on jest prawdopodobnie najprzyjemniejszym człowiekiem jakiego poznałem w moim życiu i mam do niego szacunek. Nie ma wielu ludzi, z którymi walczyłem, którzy są  w porządku wobec mnie po tym jak z nimi walczyłem. Ale niektórzy są, on jest jednym z nich. Mamy do siebie szacunek, ja i ten gość. To nie znaczy, że nie walczylibyśmy 10 razy po to by ludzie mieli widowisko, ale oznacza to, że jest tam szacunek.

Z innymi ludźmi tak nie ma. Ja i Cody nie potrafimy się dogadać. Zawsze gdy z nim rozmawiam to on ma coś do mnie i dlatego musimy się kłócić. Następną rzeczą jest temperament tak, więc to nie działa w przypadku gości takich jak Cody.

Dominick podkreśla, że Demetrious nie byłby bez szans w walkach z Garbrandtem i Dillashawem.

Z tych wszystkich powodów i stylu jaki on prezentuje myślę, że on byłby zbyt szybki dla obu T.J. i Cody’ego. Czy uważam, że oni są silniejsi od niego? Tak, ale po obejrzeniu tego jak Demetetrious walczył z Wilsonem Reisem, możecie zobaczyć różnicę, to jak on może zmienić swój styl w zależności od stylu przeciwnika i dążyć poprzez najlepszy scenariusz do wygranej. To jest coś nad czym koncentrowałem się przez całą moją karierę. Myślę, że szybkość, którą on ma,  to jak jest trudny do trafienia i to, że Cody i T.J. tak naprawdę nie obalają i nie walczą w parterze w swoich walkach to sprawia, że moim zdaniem są to dobre zestawienia dla Demetriousa.

Cody i Dillashaw są trenerami w 25 edycji show The Ultimate Fighter, ich walka będzie częścią gali UFC 213, która odbędzie się 8 lipca w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *