Dominick Cruz komentuje swoją porażkę na UFC 249 i krytykuje sędziego: „było czuć od niego papierosy i alkohol”

UFC

Były mistrz wagi koguciej Dominick Cruz miał okazję odzyskać tytuł w walce z mistrzem Henrym Cejudo na gali UFC 249, ale nie udało mu się, ponieważ został pokonany przed czasem. Cruz krytykuje zarówno decyzję o przerwaniu walki jak i samego sędziego.

Walka została przerwana pod koniec drugiej rundy po potężnym kolanie na głowę w wykonaniu Cejudo, które odrzuciło Cruza pod siatkę oraz po ciosach w parterze po których sędzia Keith Peterson zdecydował się przerwać walkę.

Podczas wywiadu po walce, Dominick Cruz przyznał, że nie był zadowolony ze sposobu zakończenia pojedynku.

„Oczywiście nie jestem zadowolony z tego zatrzymania walki, ponieważ specjalnie poprosiłem sędziego, aby pozwolił mi kontynuować walkę, dopóki nie zostanę skończony. Ja wstawałem, więc… gdybym został na macie, rozumiem to, ale podnosiłem pozycję.

Zdecydowanie byłem nadal świadomy tego, co się dzieje i rozumiem, że były przyjmowane ciosy bez odpowiedzi, ale to jest część walki. Wiesz, jeśli stanę na nogi, jestem w walce. Jeśli zostaję w parterze i ciągle jestem obijany, rozumiem, że walka zostaje przerwana. Ale czapki z głów dla Henry’ego Cejudo. Nie mam żadnych wymówek. Nie powinienem był dać się złapać z tym kolanem.”

Prawdopodobnie nie dojdzie już do rewanżu między tymi dwoma zawodnikami ze względu na to, że Cejudo ogłosił zakończenie kariery, a Cruz będzie miał czas na przemyślenie tego, co chce dalej robić.

Jeśli natomiast chodzi o sposób zakończenia walki, to Dominick Cruz zarzucił sędziemu Keith’owi Petersonowi, że czuć było od niego papierosy i alkohol. Cruz chciał nawet, aby sędzia został zmieniony, kiedy wychodził do Oktagonu.

Sędzia Peterson jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych sędziów, więc oskarżenie go o bycie pod wpływem podczas gali jest bardzo zaskakujące. Peterson jest zwykle chwalony za doskonałą pracę wewnątrz Oktagonu, i choć Cruzowi może nie podobać się przerwanie walki, to jest to poważne oskarżenie.

Możliwe, że Stanowa Komisja Bokserska Stanu Floryda przyjrzy się tej sprawie podobnie jak prezydent UFC, Dana White.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.