Dominick Cruz będzie wymagał operacji

(mmamania.com)

Na UFC on Versus 6, która odbyła się na początku października, mistrz wagi koguciej Dominick Cruz bronił pasa w walce z Demetriousem Johnsonem. Nieco zapomniani przez promotora pod względem marketingowym, postarali się o dostarczenie publiczności dobrej rozrywki.

Cruz i Johnson walczyli przez bite 5 rund, tocząc totalną wojnę, która zakończyła się wygraną Cruza – oraz złamaną ręką mistrza.

„To jest dokładnie ta sama kontuzja, jaką miałem w lewej ręce. Ta sama kostka, wszystko to samo. Ścięgno jest całkiem oderwane od kości i palec wyskakuje ze stawu. A kostka po prostu się przestawia, jak składam pięść. To zerwane ścięgno wymaga operacji. Po operacji lewej ręki doktor powiedział, że będzie mocniejsza. I to prawda, jest mocniejsza. Coś wmontował w to ścięgno dla wzmocnienia. Nie ma możliwości, żeby znów się zerwało. Czuję się dzięki temu mocniejszy.”

Cruz nie będzie walczyć aż do 2012, kiedy będzie bronił tytułu przeciwko zwycięzcy walki Urijah Faber vs. Brian Bowles (ci dwaj spotkają się na UFC 139 w listopadzie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *