Do zunifikowanych reguł MMA dodano dwa nowe przepisy

W tym roku zunifikowane reguły MMA zostaną poszerzone o dwa nowe przepisy, które zatwierdziło Stowarzyszenie komisji boksu i sportów walki.

Pierwszym dodanym przepisem przez Association of Boxing Commissions & Combative Sports będą szybkie powtórki w przypadku, gdy zajdzie potrzeba ich wykorzystania. Przykładem może być przypadek, kiedy zawodnik poinformuje o kopnięciu w krocze lub włożeniu palca w oko. Drugim przepisem jest uznanie walki za zakończoną przez TKO w przypadku, gdy zawodnik zacznie wymiotować, popuszczać mocz oraz stolec w trakcie walki lub między rundami.

Szef stowarzyszenia Sean Wheelock przedstawił oświadczenie dotyczące wprowadzonych zasad i jak zostaną one wykorzystane w Oktagonie.

— Urzędnicy/sędziowie będą mogli korzystać z powtórek wtedy, gdy zauważą lub poczują, że pewna sekwencja walki została wykonana w sposób nielegalny z wykorzystaniem faulu w sposób celowy lub niezamierzony.

— Po zapoznaniu się z powtórką, sędzia będzie mógł potwierdzić lub nie, czy doszło do faulu i podjąć odpowiednią decyzję oraz działania.

— Chcemy, aby było to wykorzystywane w ścisłych kryteriach, dlatego żeby to zadziałało muszą być podane odpowiednie parametry. Jest to raczej kwestia naszego ulepszania sportu i podpatrywania innych dyscyplin. Jeżeli technologia do tego już jest, to dlaczego jej nie użyć?

Poza wymienionymi ciosami poniżej pasa i ciosami w oczy szybkie powtórki mogą również pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej tego, czy zawodnik uznany za zawodnika obalonego (z trzema punktami podparcia) został nielegalnie kopnięty lub uderzony kolanem w głowę.

Co sądzicie o nowych regułach dodanych do zasad MMA? Wydaje się, że powtórki to bardzo dobry pomysł, ponieważ pomogą wyjaśnić wiele kontrowersji, które zdarzają się w walkach.

One thought on “Do zunifikowanych reguł MMA dodano dwa nowe przepisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *