Do trzech razy sztuka. Khamzat Chimaev z problemami na wadze i kontrowersyjnym sposobem ważenia

Chris Unger/Zuffa LLC

Oficjalne ważenie Khamzata Chimaeva przed UFC 267 okazało się być dosyć dramatyczne i kontrowersyjne, ponieważ Chimaev przekroczył limit i dostał dodatkowy czas na redukcję, ale przy drugiej próbie było już tylko ciekawiej.

Khamzat Chimaev, który jako ostatni wyszedł na wagę, gdy do końca ważenia pozostało zaledwie kilka minut. Było to prawdziwym powodem do niepokoju, gdyż było to pierwsze ważenie od czasu jego walki z COVID-19 w zeszłym roku, kiedy to myślał, że umrze.

Przy pierwszej próbie Chimaev rozebrał się do naga i uzyskał 171,5 funtów na walkę z Li Jingliangiem w wadze półśredniej, ale coś było nie tak – widać było, że jego ręce dotykają i opierają się na ręczniku. Nikt jednak nie prosił go o podniesienie rąk, więc zostało 171,5. Chimaev dostał godzinę na zrzucenie dodatkowego pół funta.

Około 45 minut później Chimaev wrócił i ponownie się rozebrał. Kiedy wszedł na wagę, było widać, że próbuje szybko wykonać ważenie, opierając się na ręczniku. I w tym momencie zadziałała chyba jakaś magia, ponieważ waga przy drugiej próbie wskazała 166 funtów! Jak to możliwe?

Spójrzcie na ręce Khamzata Chimaeva przy drugiej próbie ważenia.

Koordynatorka ważenia UFC Heidi Dean nie mogła w to uwierzyć. „Co? Co to jest?” zapytała na głos. „Sześćdziesiąt sześć? Stracił pięć funtów?”

Nie, to nie była ani ciężka praca przy redukcji, ani magia. Było jasne, że drastycznie mniejsza waga była efektem oszustwa polegającego na oczywistym opieraniu się rękoma o ręcznik, ale oficjalne stanowisko brzmiało: „coś jest nie tak z wagą”, według operatora wagi. Tak więc w związku z awarią wagi była trzecia próba ważenia.

Przy trzeciej próbie operator wagi natychmiast dał znak Chimaevowi, aby podniósł ręce ponad ręcznik. Chimaev zastosował się do tego i udało mu się trafić w 171 funtów. Może to oznacza, że próby oszustwa ze strony Chimaeva były niepotrzebne?

W związku z tym, że walka odbędzie się w Abu Zabi, UFC samo reguluje przebieg UFC 267.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *