Do kogo wg Ciebie należy przyszłość ringu/klatki? Kto i dlaczego wg Ciebie zostanie w przyszłosci następcą Fiodora? Co przemawia za tym zawodnikiem?

Wstęp

Wśród ciągle rozwijającego się sportu jakim jest MMA, coraz częściej możemy trafić na wielu utalentowanych zawodników. Przykładami mogą być Mauricio Rua „Shogun”, który świetnie radził sobie w Pride niszcząc swoich przeciwników. Kolejnym Sokoudjou, który gromił swoich przeciwników potężnymi ciosami. Również nasz polski zawodnik Mamed Khalidov, który jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, a swoich przeciwników kończy w bardzo efektywny sposób. Jednak czy to wystarczy by być następca słynnego Fedora ?

Przyszłe gwiazdy MMA ?

Pierwszą osoba o której poważnie pomyślałem jest Brock Lesnar. Potężnie zbudowany facet. Piekielnie silny, do tego bardzo szybki, i dynamiczny zapaśnik. Swoim widokiem i muskulatura może przestraszyć nie jednego przeciwnika. Niestety dopiero raczkuje w MMA, a jego ostatnia walka pokazuje brak doświadczenia i umiejętności parteru co skrupulatnie wykorzystał Frank Mir. Pomimo tego uważam, że pokaże jeszcze swoje umiejętności lecz jednak to nie wystarczy by być następcą Fedora.

Kolejnym fighterem, który mógłby być następca Fedora jest ostatnio świetnie sobie radzący i wszechstronny zawodnik Georges „Rush” St. Pierre. Zaraz spytacie dlaczego tylko mógłby a nie będzie ? Otóż przez swój rekord. Owszem powiecie świetny, tylko dwie przegrane !! Tak, ale moim zdaniem o dwie za dużo. Trzeba być niepokonanym by mieć zaszczyt by być nazywanym następcą Fedora, który jak wiemy nie przegrał żadnej swojej walki.

Następca Fedora !!

Dobra, dobra, już koniec bo pewnie nie możecie się doczekać o kogo mi chodzi. Więc już Wam mówię.

A więc na świetniej drodze by stać się następca Fedora jest Lyoto Machida!!
Świetny i wszechstronny zawodnik, lecz moim zdaniem mało popularny i trochę niedoceniany, ale już niedługo wszystko się zmieni !!!

Urodzony z mieczem !

Na początek warto wspomnieć trochę o samym zawodniku i jego dzieciństwie, które ma duże znaczenie na jego umiejętności.

Dokładnie Lyoto Carvalho Machida, „The Dragon”. Wzrost: 185 cm Waga 93kg.

Urodzony 30 maja 1978r Brazylijczyk, japońskiego pochodzenia. O tak ! Chyba żaden zawodnik nie można się lepiej urodzić. Wschodnie sztuki walki, plus brazylijskie jiu jitsu, powodują że ten facet na walkę we krwi !. Dodatkowo jest synem Yoshizo Machidy – mistrza i instruktor Karate Shotokan, co sprawia że od samego dzieciństwa miał kontakt ze sztukami walki.

Machida. zaczął ćwiczyć karate w wieku 4 lat, a już w wieku 13 lat miał czarny pas !
W wieku 12 lat rozpoczął treningu sumo, a w wieku 15 lat bjj. Chyba nie można mieć lepszego startu i przygotowania do mieszanych sztuk walki. Aktualnie Lyoto posiada czarny pas ( 3 dan ) w karate i brązowy pas w bjj.

Black House – czyli wytwórnia mistrzów.

Machida należy obecnie do klubu Black House. Trenuje obok takich gwiazd jak Anderson Silva, ( mistrz UFC w wadze średniej), Victor Belfort (były mistrz UFC w wadze półciężkiej) oraz Antonio Rodrigo Nogueira (obecny mistrz UFC w wadze ciężkiej) oraz jego brat Rogério Nogueira. Chyba nie można lepiej się szkolić pod okiem takich mistrzów, do których mam nadzieję niedługo dołączy Machida.

Rekord MMA

Oto jego wspaniały ranking 12 – 0 – 0 (Win – Loss – Draw). Owszem, powiecie statystyki nie walczą, ale wystarczy spojrzeć na jego przeciwników, którzy w przeciwieństwie do Fedora, są czołówką rankingów MMA.

Ostatnimi przeciwnikami Lyoto był Rameau Thierry Sokoudjou oraz Kazuhiro Nakamura, których nie muszę nikomu przedstawiać, a o ich umiejętności mogliśmy się przekonać niejednokrotnie.

O to co powiedział o nim jeden z komentatorów UFC
Czasami wygląda to tak jakby Lyoto walczył ciągle z amatorami. Ale to nie prawda. Po prostu przy nim wszyscy wyglądają na amatorów.”

Pogromca mistrzów !!

Machida pokonał byłego mistrza UFC w wadze średniej Richa Franklina. Byłego mistrza UFC w wadze półśredniej B.J. Penna, który posiadał pas w dwóch kategoriach wagowych, oraz finalistę zawodów UFC The Ultimate Fighter 1 w wadze lekkociężkiej Stephana Bonnara. Czy potrzeba czegoś więcej ? Moim zdaniem tylko walki o pas UFC
Trzeba dodać ze ta kategoria wagowa ma prawidziwe gwiazdy. Chuck Liddell, Wanderlei Silva, czy obecny posiadacz pasa Quinton Jackson..

Klucz do sukcesu

W walce wykorzystuje typowe kopnięcia i podcięcia z karate. Pomocne okazują się też techniki z sumo, czy bjj które świetnie pokazał zakładając „arm triangle choke „ w ostatniej w walce z Sokoudjou. Jak widać treningi zza młodu nie poszły na marne. Dodatkowo precyzja ciosów, opanowanie w walce niczym Fedor, pokazują, będzie on przyszłością MMA.
Mam nadzieję że obserwujemy właśnie powstanie nowej legendy.. Lyoto Machidy

BONUS

Zdjecie

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.


Lyoto Machida – Complete Career Highlight

http://www.youtube.com/watch?v=Iog_d1E540g&feature=related

Autor. Dariusz Domagała. SFD – B-REAL
Pozdrawiam.

Źródło informacji.
www.wikipedia.com
www.wikipedia.pl
www.sherdog.com

Autor: B-REAL/sfd.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *