„Do każdego rywala podchodzę tak samo” – Łukasz Chlewicki dla Fight24.pl

Podczas gali Cage Warriors, która odbędzie się 20 lipca w Liverpoolu w Anglii, nie zabraknie polskich akcentów. Na karcie głównej zobaczymy Marcina Wrzoska, a w walce wieczoru Łukasz „Sasza” Chlewicki zmierzy się z Paulem Daleyem. „Sasza” udzielił nam krótkiego wywiadu, w którym opowiada o przygotowaniach do walki.

Cześć Łukasz! 20 lipca zmierzysz się podczas gali Cage Warriors 57 z Paulem Daley. Jak Twoje nastawienie przed walką z tak znanym rywalem?

Witam wszystkich fanów MMA oraz czytelników portalu Fight24. Powiem szczerze, że jeśli chodzi o nastawienie przed konfrontacją z Paulem Daleyem jest wszystko ok. Ja do każdego przeciwnika wychodzę zdeterminowany i fakt, że Paul jest takim mocnym fighterem – nic nie zmienia. Do każdego oponenta podchodzę tak samo, bez wyjątków.

Ma dla Ciebie znaczenie, że bijesz się z Anglikiem na „jego” terenie?

Nie ma dla mnie większego znaczenia, że walka odbędzie się w Anglii. Są walki, które toczymy u siebie, ale normalną rzeczą jest walczyć na „wyjeździe”. Wiadomo, że gdybyśmy walczyli w Polsce, to fajnie byłoby mieć doping publiczności po swojej stronie. Ale jak wiemy, dużo Polaków jest na emigracji w Wielkiej Brytanii, więc miło było by usłyszeć ich doping podczas walki 🙂

Daley walczy nieprzerwanie od 2003 roku, ostatnio jednak pojedynkował się w mniej znanych organizacjach. Czego spodziewasz się po rywalu?

Jest to świetny a zarazem doświadczony zawodnik, więc trzeba uważać na wszystko.

Podejmujesz specjalne przygotowania do tej walki, czy przygotowujesz się do niej jak do każdej innej?

Jeśli chodzi o przygotowania do tej walki, trenuję tak jak zwykle przekrojowo w klubie Grappling Kraków, ponadto w ramach przygotowań odwiedziłem zaprzyjaźniony klub GamenessTeam Poznań. W nadchodzącym tygodniu wybieram się do klubu „Halny” Nowy Sącz, aby tam pod okiem trenerów specjalizujących się w stójce i nie tyko, szlifować formę do walki.

Trzymamy kciuki za walkę z „Semtexem” i pozdrawiamy w imieniu redakcji i Czytelników Fight24.pl !

Pozdrawiam Czytelników portalu Fight24.pl

 

=================

Rozmawiała Lady M

One thought on “„Do każdego rywala podchodzę tak samo” – Łukasz Chlewicki dla Fight24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.