Dillon Danis i Zubaira Tukhugov również zostaną ukarani za udział w bójce podczas gali UFC 229

Getty Images

Dillon Danis i Zubaira Tukhugov oraz kilka innych osób poniosą konsekwencję udziału w bójce do której doszło między teamami Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora podczas gali UFC 229.

Gala UFC 229 odbyła się w zeszłym miesiącu w T-Mobile Arena w Las Vegas. W głównej walce wieczoru o pas wagi lekkiej zmierzyli się mistrz Khabib Nurmagomedov i były mistrz wag piórkowej i lekkiej Conor McGregor. Nurmagomedov wygrał walkę przez poddanie w czwartej rundzie. Tuż po zakończonej walce, sprowokowany przez przeciwny obóz Nurmagomedov przeskoczył przez klatkę i zaatakował Dillona Danisa rozpoczynając bójkę między członkami zespołów. Jak pokazały nagrania z tego zajścia, wina nie leży tylko po stronie obozu Dagestańczyka.

Menedżer Nurmagomedova, Ali Abdelaziz twierdzi, że to Dillon Danis zainicjował awanturę, rzucając w stronę Khabiba kilka niewybrednych słów. NSAC przejrzała materiały z tego zajścia i 14 listopada odbędzie się rozprawa podczas której zostanie podjęta decyzja o przedłużeniu zawieszenia dla osób zamieszanych w bójkę.

Jeśli chodzi o Zubairę Tukhugova, był on jednym z członków obozu Nurmagomedova, który wdał się w bójkę z McGregorem. Podczas gdy początkowo uważano, że to Tukhugov i Abubakar Nurmagomedov zaatakowali McGregora, to Esedulla Emiragaev miał zaatakować Irlandczyka od tyłu. Zarówno Dillon Danis, Zubaira Tukhugov, Abubakar Nurmagomedov, Esedulla Emiragaev i Rizvan Magomedov mogą otrzymać przedłużenie tymczasowego zawieszenia.

W przyszłym miesiącu odbędzie się również druga rozprawa w sprawie potencjalnych kolejnych kar dla McGregora i Nurmagomedova. Po pierwszej rozprawie NSAC wstrzymała połowę z 2 milionów dolarów za walkę na UFC 229.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *