Destanie Yarbrough kolejną rywalką Gabi Garcii na wrześniowej gali RIZIN

Gabi Garcia vs Destanie Yarbrough

Wczoraj podczas konferencji prasowej szef organizacji RIZIN, Nobuyuki Sakakibara przedstawił trzy pojedynki kobiet zestawione na wrześniową galę.

Na gali zobaczymy ponownie 9-krotną mistrzynię świata BJJ Gabi Garcię, która stoczy swoją trzecią walkę w formule MMA. Dwie poprzednie walki Garcia wygrała również na galach RIZIN pokonując przez TKO w pierwszej rundzie Seini „Lei’D Tapa” Draughn oraz przez poddanie w drugiej rundzie Annę Malyukovą.

Nową rywalką Gabi będzie pochodząca z Kalifornii 28-letnia Destanie Yarbrough, która należy do drużyny Women’s Football Alliance z klubu Central Cal War Angels. Klub ten zakończył sezon z czystym rekordem 7-0. Yarbrough od wielu lat uprawia sport i ma za sobą jedną wygraną walkę z kwietnia tego roku. Na gali TWC 24 wygrała w pierwszej rundzie z Crystal Parson przez TKO (interwencja lekarza) po zaledwie 33 sekundach.

Drugą walką kobiet będzie starcie w wadze muszej między trzykrotną medalistką olimpijskąw Judo, Kanako Murata (3-0), a gwiazdą organizacji Combate Americas Kyrą „Mogwai” Batarą (5-3).

W trzeciej walce zobaczymy pojedynek między mistrzynią shootboxingu Reną Kubotą (1-0 MMA, 25-5-1 Kickboxing) a debiutującą w MMA pionierką kobiecych zapasów w stylu wolnym Miyuu Yamamoto (42 l.), która zawalczy na tej samej karcie co jej syn Asen Yamamoto (0-1). Miyuu jest żoną weterana MMA Ensona Inoue.

Poniżej nazwiska zawodników, którzy wezmą udział we wrześniowej gali.

Waga ciężka

– Jiri “Denisa” Prochazka (17-3-1) (Czechy)
– Amir Aliakbari (2-0) (Iran)

Waga półciężka

– Teodorasu Aukstuolis (9-3) (Litwa)
– “King” Karl Albrektsson (5-0) (Szwecja)
– Valentine Moldavski (3-0) (Rosja)

16-osobowy turniej Grand Prix

– Mirko “Cro Cop” Filipovic (MMA: 31-11-1, 1 NC; Kickboxing: 23-8, 12 KO’s)
– Kazuyuki Fujita (15-11)
– Były mistrz sumo Baruto Kaito (1-0)

Gala Grand Prix odbędzie się 25 września w Saitama Super Arena w Tokio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *