Dana White: Wydaje się, że Jon Jones nie stosował środków dopingujących

Getty Images
Getty Images

Sprawy przybierają bardzo ciekawy obrót w kwestii oblanych testów antydopingowych Jona Jonesa.

Minął już ponad miesiąc od usunięcia Jona Jonesa z karty walk UFC 200 i pojedynku o tytuł niekwestionowanego mistrza wagi półciężkiej z Danielem Cormierem po tym jak USADA poinformowała, że Jones nie przeszedł testów antydopingowych. Wyniki niezapowiedzianego testu wykazały w próbkach obecność klomifenu i letrozolu. Oba czynniki są blokerami estrogenu. Teraz jednak wszystko zaczyna przybierać inny obrót.

Szef UFC Dana White wypowiedział się w tej sprawie i stwierdził, że sprawy mogą przybrać korzystny dla Jona Jonesa obrót, ponieważ klomifen i letrozol wcale nie muszą być czynnikami obalającymi test.

„Dana White: Nie wiem, czy to publiczna informacja, wygląda na to, że Jon Jones nie stosował substancji o jakie był podejrzewany. Wszystko wygląda dobrze.”

Nie jest to wyczerpująca odpowiedź i nie wiadomo na chwilę obecną, czy zawinił w badaniu inny zakazany czynnik, czy to był być może błąd USADA. Na konkretne odpowiedzi musimy jeszcze poczekać.

5 thoughts on “Dana White: Wydaje się, że Jon Jones nie stosował środków dopingujących

  1. to porazka jakas brał nie brał czasu sie juz nie cofnie , smierdzi tu tylko tym ze jesli jones zostanie oczyszczony to tylko dlatego ze UFC straciło by na kolejnej przerwie od bonsa , danka chce by ten szybciej wrócił do octagonu

  2. Jakby Dana miał wpływ na usada, to albo by to w ogole nie wyszło albo by go nie badali!!! A nie jakieś dziwne odkręcenie wszystkiego po fakcie…. Pewnie zawalczy na gali w Nowym Yorku 🙂 to jego okolica… Czy brał czy nie to nie mi oceniać.. Chce go po prostu widzieć w Octagonie 🙂 Pozdro Panowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *