Derrick Lewis vs. Marcin Tybura na UFC Fight Night w Manili!

tiebreakertimes.com
tiebreakertimes.com

Jednak potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, Polak stoczy swoją trzecią walkę w UFC na gali w Manilii. Jego przeciwnikiem będzie Derrick „Black Beast” Lewis.

Marcin Tybura (14-2) po udanych występach oraz zdobyciu pasa wagi ciężkiej w federacji M1 Global postanowił spróbować swoich sił w UFC. Pierwszy pojedynek Marcin stoczył na gali w Zagrzebiu gdzie po słabych średnich rundach oraz trzeciej bardzo dobrej musiał uznać wyższość Amerykanina Timothy’ego Johnsona. W drugiej walce „Tybur” zmierzył się z Viktorem Pestą, którego bez żadnych problemów odprawił w drugiej rundzie przez piękne kopnięcie na głowę, Polak zgarnął za ten pojedynek nagrodę za występ wieczoru.

Derrick Lewis (16-4) to aktualna gwiazda UFC, posiada passę czterech zwycięstw z rzędu, w których pokonał Viktora Pestę, Damiana Grabowskiego, Gabriela Gonzagę oraz Roy’a Nelsona. Trzy pierwsze zwycięstwa nie podlegają żadnej dyskusji ponieważ zostały rozstrzygnięte przez nokaut, natomiast co do walki z Nelsonem można mieć pewne wątpliwości co do niejednogłośnego werdyktu sędziowskiego.

Czy „Black Beast” dołoży do swojej kolekcji kolejne zwycięstwo nad Polakiem? Miejmy nadzieję, że występ Marcina przeciwko Lewisowi będzie bardziej przypominał niedawną konfrontację z Pestą niż tą z Timothy’m Johnsonem.

Gala UFC Fight Night 97 odbędzie się 15 października w Manili w hali Mall of Asia Arena.

Tybura vs Lewis UFC Manila
ufc.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *