Derek Brunson liczy na to, że po pokonaniu Jacare Souzy dostanie dużą nagrodę w postaci walki o pas

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Derek Brunson będzie chciał na dzisiejszej gali UFC on FOX 27 zrewanżować się Ronaldo „Jacare” Souzie za porażkę sprzed kilku lat w Strikeforce i liczy, że otrzyma dużą nagrodę po pokonaniu Brazylijczyka.

W tamtej walce Brunson został znokautowany w pierwszej rundzie, ale od tamtego pojedynku wiele się zmieniło i przez te sześć lat Derek zdobył więcej doświadczenia. Dla Brunsona będzie to szansa na wskoczenie na wyższą pozycję w rankingu w którym aktualnie zajmuje #8 miejsce podczas gdy jego rywal Ronaldo Souza zajmuje wysokie #3 miejsce w dywizji średniej. Derek będzie chciał zgarnąć zwycięstwo, które jego zdaniem zbliży go do walki o tytuł.

„Być może będę musiał walczyć z innym, ponieważ Robert Whittaker, który jest mistrzem, będzie następnym, który dostanie walkę ze zwycięzcą pojedynku między Luke Rockholdem a Yoelem Romero. To jest, do diabła, znowu to samo. Zawsze musi być coś. Moim planem jest skończyć Ronaldo „Jacare” Souza. Będę numerem 3, jeśli skończę tego gościa w pierwszej rundzie lub wykończę go w imponujący sposób i wówczas będę mógł poczekać na walkę o tytuł. Jacare wyglądał na niepokonanego i myślał, że dostanie szansę na tytuł, dopóki nie stał się niecierpliwy i ostatecznie przegrał z Romero w bardzo wyrównanej walce. Wydaje mi się, że była to niejednogłośna decyzja.

Whittaker wyglądał dobrze w walce przeciwko Jacare, ale ludzie patrzą na niego jak na jednego z najlepszych zawodników na świecie. Biorę się więc do pracy i pokażę na co mnie stać. Wyjdę do walki i rozwalę tego faceta, tak jak planuję. Czuję, że powinienem zostać nagrodzony za to. Walczyłem z kilkoma mordercami pod rząd, jeśli spojrzysz na moich przeciwników, z którymi walczyłem. Walczyłem z każdym – kimkolwiek – nokautowałem gości, którzy wcześniej nie byli znokautowani. Kończyłem facetów, którzy wcześniej nie byli skończeni. Wezmę się do roboty i myślę, że najwyższy czas, aby czerpać z tego korzyści.”

Derek Brunson na dwanaście walk w UFC przegrał tylko trzy z bardzo mocnymi przeciwnikami jak Yoel Romero, Robert Whittaker i Anderson Silva. Jacare natomiast z dziewięciu walk w UFC wygrał siedem przegrywając z Yoelem Romero i Robertem Whittakerem. Wydaje się więc, że walka Brunsona z Jacare jest bardzo dobrym zestawieniem dla obydwu zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *