Demian Maia, Jimmie Rivera i Christian Aguilera odchodzą z UFC

mmajunkie.usatoday.com

Kolejni zawodnicy już bez kontraktu z największą organizacją MMA na świecie.

Jak poinformował portal MMAFighting.com, Demian Maia (28-11, 22-11 w UFC), Jimmie Rivera (23-5, 7-4) i Christian Aguilera (14-8, 1-2 w UFC) nie są już zawodnikami UFC.

Sytuacja jest jasna w przypadku Brazylijczyka, przegrany bój z Belalem Muhammadem, stoczony w czerwcu bieżącego roku był ostatnim w obowiązującej Demiana umowie z organizacją. Już wcześniej prezydent UFC mówił, że nie zechcą odnawiać kontraktu z dwukrotnym pretendentem do mistrzowskiego tytułu. Maia miał szansę zdobyć pas UFC w 2010 i 2017r., ale przegrał walki z odpowiednio: Andersonem Silvą i Tyronem Woodleyem.

Nie wiadomo czy również w przypadkach Rivery i Christiana doszło do wypełnienia założeń umownych.

Jimmie rozpoczął zmagania w UFC od pięciu wygranych z rzędu. Później było gorzej, ponieważ 32-latek zanotował tylko dwa zwycięstw w sześciu kolejnych występach. Ostatni raz walczył w lutym przegrywając z Pedro Munhozem decyzją sędziów.

Aguilera zadebiutował w organizacji nokautując Anthony’ego Ivy podczas gali UFC on ESPN 10. Później Christian przez poddania przegrał z Seanem Bradym i Carlstonem Harrisem. 29-latek zgodził się już na walkę podczas gali BFL 69, będzie na niej rywalizował z Dejanem Kajićiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *