Demetrious Johnson wskazuje datę i galę do dziesiątej obrony tytułu

Todd Lussier/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

W chwili obecnej mistrz dywizji muszej Demetrious Johnson jest najdłużej panującym mistrzem UFC i wkrótce stanie do dziesiątej obrony tytułu.

„Mighty Mouse” (25-2-1) planuje powrót do Oktagonu w kwietniu, a jego prawdopodobnym rywalem będzie pretendent #1 Wilson Reis (22-6). Reis miał zmierzyć się z Johnsonem w lipcu ubiegłego roku na gali UFC 201, ale ostatecznie do walki nie doszło z powodu kontuzji mistrza. Wilson Reis ma za sobą trzy zwycięstwa z Dustinem Ortizem, Hectorem Sandovalem  i Ulką Sasaki.

— Moja następna walka będzie pojedynkiem, który wyrówna rekord Andersona Silvy w ilości skutecznych obron tytułu mistrzowskiego w historii UFC. Po swojej ostatniej walce powiedziałem mediom i UFC, że chcę kolejną walkę stoczyć w Las Vegas w marcu. Niestety zawodnik będący w kolejce walczył już w lutym, więc pojedynek musiał zostać przesunięty. Chciałbym, aby ta walka odbyła się w Las Vegas gdzie moja rodzina, przyjaciele i fani mogliby być świadkami sięgnięcia po szczyt mieszanych sztuk walki najlepszego zawodnika pound-for-pound na swiecie.

— Datę jaki przedstawił mi matchmaker UFC to 15 kwietnia w Kansas City. Nie chciałem czekać z walką do lipca na kolejną galę w Las Vegas. Znów stoczę walkę, więc przyjaciele, rodzina i fani z zachodniego wybrzeża będą musieli podróżować trochę dalej, ale Kansas City jest do zrobienia i jestem pewien, że będzie tam głodny tłum ludzi. Jestem gotów zrobić to 15 kwietnia na gali FOX i złożyć szacunek jednemu z najwspanialszych zawodników wszechczasów wyrównując jego rekord i dołączając do niego w historii.

Walka między Demetriousem Johnsonem i Wilsonem Reisem nie została jeszcze ogłoszona na gali UFC on FOX 24, ale jest to bardzo prawdopodobne ze względu na ich wcześniejsze zestawienie, trzy zwycięstwa Reisa oraz to, że po ostatniej walce mówił, że chce zawalczyć z Johnsonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *