Déjà vu? Floyd Mayweather stanie w ringu z Tenshinem Nasukawa na gali RIZIN 14

Zapowiadana a następnie odwołana walka między Floydem Mayweatherem a Tenshinem Nasukawa na gali RIZIN 14 ponownie została zapowiedziana, chociaż nie będzie to typowa walka a pokaz boksu za który Mayweather zgarnie ogromną sumę pieniędzy.

Walka ta została po raz pierwszy ogłoszona 4 listopada na konferencji prasowej RIZIN, na którą Mayweather przyleciał do Tokio. Ogłoszenie tego pojedynku było nie lada zaskoczeniem, ponieważ w ostatnim czasie więcej mówiło się o Floydzie Mayweatherze w kontekście walki z Mannym Pacquiao i potencjalnym pojedynku z mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem.

Kilka dni po ogłoszeniu pojedynku Mayweather vs Nasukawa na zasadach bliżej nieokreślonych, „Money” poinformował w mediach społecznościowych, że nigdy nie zgodził się na walkę z Nasukawą. Miało dojść do nieporozumienia i zarówno on jak i jego team zostali wprowadzeni w błąd przez organizację RIZIN, ponieważ według niego miało chodzić o walkę pokazową tylko dla małej grupy osób, które zapłaciłyby dużą sumę za obejrzenie pokazówki. Sprawiło to ogromne zamieszanie i rozczarowanie u osób, które nastawiły się już na ten pojedynek, a tymczasem Mayweather poleciał do Japonii, aby promować walkę, na którą nigdy się nie zgodził.

Teraz, w ostatnim wywiadzie dla TMZ Sports, Mayweather powiedział, że walka została przywrócona i odbędzie się, ale w formie trzyrundowego pojedynku pokazowego w boksie.

„To będzie mała walka pokazowa w boksie. Nie będzie kopania w ogóle. Będę poruszał się w ringu z facetem przez dziewięć minut. I oczywiście będzie to najwyżej opłacana pokazówka w historii.”

Ogłaszając ponownie tę walkę, Mayweather kolejny raz podgrzał atmosferę oznajmiając, że jego podróż do Japonii na pierwszą konferencję prasową i późniejsze odwołanie walki było po prostu promocją mającą na celu podbicie stawki, co zresztą podziałało, ponieważ Mayweather zgarnął za samą promocję siedmiocyfrową wypłatę.

„Tylko za promocję tego wydarzenia do tej pory, zarobiłem siedem cyfr.

Ludzie nie rozumieją. Nawet jeśli ludzie mówią, „Floyd walczy, bo potrzebuje pieniędzy”, to bardziej wygląda tak: Bill Gates, Warren Buffett, Oprah, oni wciąż robią różne rzeczy i zarabiają świetne pieniądze. Jak już wcześniej powiedziałem, daleko mi do tego, żeby robić to, bo potrzebuję pieniędzy. Zarobiłem mnóstwo pieniędzy. Nieważne, czy będę miał 60 czy 70 lat, i tak będę prowadził ten sam styl życia. Dlaczego? Mądre inwestycje.”

One thought on “Déjà vu? Floyd Mayweather stanie w ringu z Tenshinem Nasukawa na gali RIZIN 14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *