Deiveson Figueiredo odzyskał tytuł mistrza wagi muszej, pokonując w świetnej walce Brandona Moreno na UFC 270

Katelyn Mulcahy/Getty Images

Deiveson Figueiredo po raz kolejny został mistrzem. „Deus Da Guerra” odzyskał tytuł wagi muszej, pokonując Brandona Moreno w trudnej, wyrównanej walce co-main event gali UFC 270 w Anaheim w Kalifornii.

Figueiredo (21-2-1 MMA, 9-2-1 UFC) wygrał z Moreno (19-5-2 MMA, 7-2-2 UFC) po rewelacyjnej pięciorundowej walce.

Było to trzecie spotkanie Moreno i Figueiredo w Oktagonie. Ich seria walk była pierwszą trylogią w UFC, która odbyła się walka po walce. Obaj po raz pierwszy spotkali się na UFC 256 pod koniec 2019 roku i wówczas starcie zakończyło się większościowym remisem, a następnie po raz drugi na UFC 263 w 2020 roku w walce, która zakończyła się zwycięstwem Moreno przez poddanie w trzeciej rundzie.

Trylogia była bardzo wyrównana i zacięta.

W pierwszych dwóch rundach, Moreno i Figueiredo wymieniali się uderzeniami. Moreno wywierał presję na Figueiredo, podczas gdy Brazylijczyk wydawał się być zadowolony z sytuacji w której mógł odpowiadać kontrami.

Figueiredo wyprowadzał mocne kopnięcia na nogi, które obijały Moreno. Moreno z kolei atakował kombinacjami na korpus i głowę. Obaj zadawali mocne ciosy, ale Meksykanin kilka razy ogłuszył Brazylijczyka.

Trzecia runda była najbardziej klarowną w całej walce. Figueiredo obalił Moreno pod siatką, ale mistrz szybko się podniósł. W jednej z wymian, Figueiredo trafił i ogłuszył Moreno mocnym lewy. Moreno stracił równowagę i został ponownie trafiony. Moreno dobrze się bronił, ale na kilka sekund przed końcem, Figueiredo powalił Moreno solidnym prawym. Na macie Figueiredo próbował zapiąć gilotynę, ale zabrakło mu czasu.

Czwarta i piąta runda były bardzo wyrównane. Obaj zawodnicy mieli swoje momenty i często trafiali. Figueiredo mocno obijał nogi rywala kopnięciami, ale Moreno wciąż odpowiadał kombinacjami. Wyglądało na to, że Figueiredo miał więcej siły i zadawał więcej obrażeń w wymianach. Obaj zakończyli walkę w dzikiej bijatyce w ostatnich sekundach.

Deiveson Figueiredo pokonał Brandona Moreno przez jednogłośną decyzję (48-47, 48-47, 48-47)

Jest to pierwszy raz, kiedy Brazylijczyk wygrał z Meksykaninem, ponieważ wcześniej został poddany i stracił tytuł, a w pierwszym spotkaniu obaj walczyli do większościowego remisu. Przed walką z Moreno, Figueiredo miał pięć zwycięskich walk, w których zdobył wakujący tytuł wagi muszej UFC i obronił go przed Alexem Perezem.

W tym samym czasie Moreno zakończył swoje panowanie jako mistrz. Doznał również swojej pierwszej porażki od maja 2018 roku. Moreno przystąpił do walki o tytuł niepokonany w swoich ostatnich siedmiu walkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.