Deiveson Figueiredo jest przekonany, że odzyska tytuł mistrza w trylogii z Brandonem Moreno na UFC 270

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Były mistrz Deiveson Figueiredo dokonał ogromnych poświęceń przed UFC 270 i liczy na to, że opłaci mu się to, kiedy odbierze tytuł mistrza wagi muszej Brandonowi Moreno.

Robiąc wszystko co konieczne, aby odnieść zwycięstwo, Figueiredo (20-2-1 MMA, 9-2-1 UFC) przeniósł swój obóz z Brazylii do Fight Ready MMA w Arizonie. Powiedział, że przez ostatnie cztery miesiące nie widział się z rodziną i poprosił bliskie mu osoby o pomoc w prowadzeniu biznesu, aby nie było dodatkowego stresu w jego życiu.

Wszystko to pozwoliło Figueiredo w 100 procentach skupić się na walce w co-main evencie z Moreno (19-5-2 MMA, 7-2-2 UFC) na gali organizowanej w Honda Center.

„Czuję się gotowy na tę walkę” – powiedział Figueiredo podczas środowego dnia medialnego przed UFC 270. „Zamierzam pokazać wszystkim, że jestem dużo lepszy od Brandona Moreno. Pokażę wszystkim, że nie byłem skupiony w ostatniej walce. Zamierzam to pokazać w sobotę, kiedy odzyskam pas.”

Trylogia pomiędzy Figueiredo i Moreno jest bezprecedensowa pod tym względem, że żadna para zawodników w historii UFC nie walczyła trzy razy z rzędu. Organizacja zdecydowała się zarezerwować walkę po raz trzeci po tym, jak pierwsze spotkanie zakończyło się remisem na UFC 256 w grudniu 2020 roku, a Moreno wygrał drugą walkę przez poddanie na UFC 263 w czerwcu. Być może mogłaby się odbyć czwarta walka, jeśli Figueiredo wygra na UFC 270, ale Brazylijczyk zamierza postawić stempel na tej walce, pokonując Moreno w sposób, w jaki nie zrobił tego nikt inny.

„Zamierzam udowodnić, że jestem naprawdę niebezpiecznym gościem” – powiedział Figueiredo. „Chcę być pierwszym gościem, który znokautuje Brandona Moreno. Powiedziałem, że poddam Josepha Benavideza i poddałem Benavideza. Nikt nie poddał Benavideza. Teraz mówię, że znokautuję Brandona Moreno.”

Wydaje się, że większa presja ciąży na Figueiredo, aby odnieść zwycięstwo w ten weekend. Nie ma on wątpliwości, że zrobił wszystko co trzeba, aby tak się stało i powiedział, że wszystko czego teraz potrzebuje to egzekucja w Oktagonie.

„Zamierzam odzyskać pas w sobotę” – powiedział Figueiredo. „Jestem pewien, że tego dokonam.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.