Dana White pokazuje Henry’emu Cejudo i jego menadżerowi jak prawidłowo ubiegać się o walki

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Dana White udzielił kilku rad Henry’emu Cejudo i Ali Abdelazizowi, jak prawidłowo załatwić walkę byłemu mistrzowi wagi muszej i koguciej.

Po tym jak okazało się, że Max Holloway wypadł z trylogii z mistrzem Alexandrem Volkanovskim o pas wagi piórkowej, Cejudo głośno mówił o tym, że chce tej walki. Jednak UFC nie wykazało zainteresowania walką i postanowiło zwrócić się w stronę „Koreańskiego Zombie” Chana Sung Junga. To nie był pierwszy raz, kiedy Cejudo zapowiadał powrót lub domagał się walki z Volkanovskim. „Triple C” często wyzywał Volkanovskiego od czasu swojej zwycięskiej walki z Dominickiem Cruzem po której przeszedł na emeryturę.

Teraz, White dał Cejudo i Abdelazizowi kilka rad co powinni zrobić, jeśli „Triple C” naprawdę chce wrócić do rywalizacji.

„Rzecz w tym, że Cejudo jest na emeryturze” – powiedział White w rozmowie z Yahoo Sports. „Jest sposób, aby wrócić, jeśli naprawdę chcesz walczyć, jeśli to jest to, co naprawdę chcesz zrobić i chcesz walki z Volkanovskim. To czego nie robisz, to – mam na myśli, że mógłbyś. Mógłbyś wejść do internetu i zacząć rozmawiać z Volkanovskim, wyzywać go i w ogóle, ale tak naprawdę musiałbyś wziąć telefon, zadzwonić i powiedzieć: „Hej, jaka jest procedura, którą muszę wykonać, żeby wrócić do rywalizacji? Chcę wrócić z emerytury i kiedy mogę wrócić do puli USADA? Jak szybko i co muszę zrobić?” W ten sposób dostajesz walkę.

Jego menadżer (Ali Abdelaziz) ma 280 000 fighterów pod kontraktem w UFC, Cejudo jest tu od zawsze” – kontynuował White. „Jeśli naprawdę chcesz walczyć, chodź tutaj i wykonaj kilka telefonów i powiedz: „Hej, co muszę zrobić, aby wrócić do rywalizacji? Chcę wskoczyć z powrotem do akcji”. Tak się to robi. Nie wyzywasz ludzi i nie wyzywasz ich na Twitterze, a potem oczekujesz, że odbierzemy telefon i powiemy: „Hej, mamy dla ciebie walkę!””

Henry Cejudo przeszedł na emeryturę po zwycięstwie przez TKO nad Dominickiem Cruzem na UFC 249, broniąc swój tytuł w wadze koguciej po raz pierwszy i jedyny. Mimo że przeszedł na emeryturę, wciąż mówił o powrocie. Dana White twierdzi jednak, że ani on, ani jego menadżer nie podjęli poważnych starań, aby faktycznie zarezerwować walkę.

Dla White’a jest jasne, że jeśli Cejudo poważnie myśli o powrocie, musi to udowodnić, a nie domagać się walki o tytuł w mediach społecznościowych.

„W takim razie załatw to” – powiedział White. „Wiesz, jak to zrobić. Niech twój menadżer zadzwoni tutaj i załatw sprawę. To dlatego mówiłem poprzedniej nocy i media również mówią: „Henry Cejudo powiedział to, a ten facet powiedział tamto” – to głupia dyskusja. To jest niedorzeczne, żeby w ogóle o tym rozmawiać. Pytasz mnie o emerytowanego zawodnika, który nie ma zamiaru wracać, aby zmierzyć się z Alexandrem Volkanovskim, który jest w innej kategorii wagowej, w walce z krótkim wyprzedzeniem. Dlaczego o tym rozmawiamy? Jak to ma sens?

Jeśli naprawdę chcesz walczyć, zadzwoń do swojego matchmakera i zacznij działać.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.