Dawid Kareciński skrzyżuje rękawice z Przemysławem Górnym na Armia Fight Night 10

Starszy Szeregowy Dawid Kareciński (1-0) podejmie Starszego Strażaka Przemysława Górnego (2-2) na gali  AFN 10 w Żywcu!

Po udanym debiucie na dziewiątej edycji gali AFN w styczniu tego roku Starszy Szeregowy Dawid Kareciński powraca do klatki, aby przywitać w niej bardziej doświadczonego, aczkolwiek od 2018 roku nie widzianego w akcji Starszego Strażaka pełniącego służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Drawsku Pomorskim – Przemysława Górnego. Słynny „Karakan” , zapaśnik Śląska Wrocław, będący medalistą Mistrzostw Świata i Europy, w spektakularny sposób przywitał się z kibicami w swoim zawodowym debiucie. Mowa tu o pojedynku z Rashedem Kaddourą, którego pokonał przez TKO ciosami w parterze już w pierwszej rundzie pojedynku! Jego rywal jest brązowym medalistą Mistrzostw Wojska Polskiego w bliskim kontakcie i posiada purpurowy pas BJJ. Reprezentuje klub Valiant Gold Team. W 2017 roku zdobył pas mistrzowski niemieckiej organizacji Young Blood wygrywając z Azamatem Mustafaevem w pierwszej rundzie starcia przez TKO. Później mierzył się z Dominikiem Gierowskim (Runda 7) i Dawidem Wylegałą (Gladiator Arena 12) ale w obu tych pojedynkach musiał uznać wyższość swoich rywali.

W jakiej formie po kilku latach przerwy od zawodowych startów jest Przemysław Górny? Czy Kareciński dopisze sobie kolejne zwycięstwo pod sztandarem Armia Fight Night? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za kilka dni!

O gali Armia FightNight X

Jubileuszowa edycja gali Armia FightNight odbędzie się 16 lipca w Amfiteatrze w Żywcu.
Kibice będą mogli oglądać to sportowe widowisko na antenie TVP Sport. Dziewięć poprzednich edycji – w tym jedna Edycja Specjalna – nie zawiodły oczekiwań wymagających kibiców – również tym razem fani sportów walki mogą liczyć na mocne sportowe zestawienia. Na szczycie karty walk, która po brzegi wypełniona jest bezdyskusyjnie wartymi uwagi nazwiskami, znajdziemy dwa niezwykle elektryzujące starcia o mistrzowskie szable organizacji.

W pojedynku o trofeum kategorii półśredniej rękawice skrzyżują Tymoteusz Łopaczyk i Jacek Bednorz, natomiast plac boju w walce o szablę kategorii piórkowej podzielą Adrian Kępa i Mansur Azhiev.

Kolejne nazwiska organizacja będzie odsłaniać niebawem.

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych Armia FightNight i wspólnego oglądania jubileuszowej edycji gali.

Gala organizowana przy współpracy federacji Armia FightNight z 18 Dywizją Zmechanizowaną Wojska Polskiego na czele z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *