Daniel Cormier wskazał dwóch kandydatów na zastępstwo za Volkana Oezdemira

@savlifephoto

Teraz, gdy planowana walka tytuł wagi półciężkiej między mistrzem Danielem Cormierem i Volkanem Oezdemirem jest zagrożona, Cormier wskazał dwóch kandydatów mogących wejść jako zastępstwo.

W podcaści Kenny’ego Floriana i Jona Anika, mistrz UFC ujawnił, że zaakceptuje walkę zarówno z Alexandrem Gustafssonem jak i Ovincem Saint Preux w przypadku, gdyby problemy prawne Volkana Oezdemira uniemożliwiły mu podjęcie walki.

„Oczywiście, walczyłbym z każdym z tych facetów. To nie ma znaczenia. Ten facet ma najdłuższą serię zwycięstw w dywizji, więc dostał szansę na walkę o  tytuł, ale jeśli jego kłopoty powstrzymają go przed tą szansą, po prostu podejmę walkę z kimś innym. Oczywiście walczyłbym z Gustafssonem i ktoś powiedział mi wczoraj, że team Ovince’a Saint Preux stwierdził: „Chcemy walczyć o tytuł, ponieważ również mamy dobrą passę.” Kto wygrywa, ten dostaje tytuł, tylko tak to wygląda. Nie obchodzi mnie, kto będzie moim rywalem.”

Daniel Cormier odniósł się również do sprawy Volkana Oezdemira, która wywołała ogromne emocje i zamieszanie związane z niemal pewną walką o tytuł.

„Trudno jest przechodzić przez tego typu rzeczy, szczególnie w tym momencie, gdy jesteś u szczytu swojej kariery. Nie wiem, co się stało. Nie wolno ci robić rzeczy, które są złe, lub znajdować się w takich sytuacjach, w których rzeczy mogą przybrać taki obrót. Musisz starać się trzymać z dala od tych rzeczy.

Może to była samoobrona, ale ze względu na to, że jest tym kim jest, wygląda to znacznie gorzej, ponieważ ma umiejętności zdolne do usypiania ludzi, którzy próbują go uderzyć. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy, ale te starcia są naprawdę niepotrzebne, szczególnie gdy jesteś młodym facetem, tak jak Volkan i stoisz na progu czegoś tak wielkiego po raz pierwszy w swojej karierze.

Czekałem na ostateczną decyzję. Oczywiście rzuca się to cieniem na nasze plany, kiedy widzimy, co dzieje się z Oezdemirem. W tej chwili jest to trochę płynne, ponieważ musimy zobaczyć jak potoczą się dalej sprawy z tym gościem. Alexander Gustafsson i tak już nie będzie w stanie teraz zawalczyć, myślę, że może mieć do ogarnięcia kilka rzeczy. Jeśli to musi być on, to sądzę, że walka nastąpi nieco później w przyszłym roku, ale chciałabym rywalizować w Bostonie (UFC 220 zaplanowane na 20 stycznia).”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.