Daniel Cormier przedstawił swoje zdanie na temat przeprojektowania rękawic UFC: „Zawsze będą problemy”

ESPN MMA – Twitter

Były podwójny mistrz UFC i analityk oraz komentator organizacji Daniel Cormier podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przeprojektowania obecnych rękawic UFC, mówiąc, że „zawsze będą problemy”.

Daniel Cormier był komentatorem podczas minionej gali UFC Fight Night 187, na której główny pojedynek wieczoru zakończył się kontrowersyjnym przerwaniem, gdy Leon Edwards sfaulował Belala Muhammada uderzeniem palcem w oko, pozostawiając go niezdolnym do rywalizacji. Walka została przerwana przez sędziego Herba Deana za radą lekarza, a sam pojedynek został uznany jako nierozstrzygnięty.

Po walce Edwards vs. Muhammad powróciła dyskusja na temat zmiany rękawic w UFC. Na przykład mistrz wagi koguciej Aljamain Sterling był jednym z tych, którzy w mediach społecznościowych opowiadali się za wprowadzeniem nowego modelu rękawic, których budowa uniemożliwiłaby wystawianie palców na zewnątrz. Według Cormiera, nawet nowe rękawice nie wyeliminowałyby problemu uderzeń palcami w oczy.

Rozmawiając z Arielem Helwanim z ESPN, Cormier wyjaśnił, dlaczego nowe rękawice z potencjalnym zakrzywionym designem nie będą tak skuteczne w ograniczaniu wkładania palców na oczy, jak wydaje się niektórym analitykom, fanom MMA i zawodnikom.

„W wielu przypadkach jest tak, że, gdy trafiasz palcem w oczy, próbujesz chwycić. Jeśli twoje palce nie mogą się otworzyć lub wyprostować, myślę, że można wyeliminować niektóre z tych uderzeń w ocz, ale rzeczywistość jest taka, że będą problemy z zakrzywionymi rękawicami, jeśli pójdziemy naprzód. Chodzi mi o to, że nigdy nie znajdziesz idealnego rozwiązania. Ze wszystkim będą problemy i nie wiem, co trzeba będzie zrobić, aby powstrzymać uderzenia w oczy. Sądzę, że te faule nadal będą się zdarzać, może nie tak często, ale nadal będą się zdarzać. Uderzenia w oczy zdarzają się właściwie w każdej walce. Teraz właśnie przydarzyło się to Belalowi (Muhammadowi) – kiedy ostatni raz zdarzył się taki poważny incydent?”

Sam Cormier był w centrum kontrowersji związanych z wkładaniem palców w oczy, podczas jego trylogii ze Stipe Miociciem, więc jego przemyślenia na temat nowych rękawic są bardzo odkrywcze. I chociaż Cormier może mieć rację, że uderzenia w oczy są po prostu częścią tego sportu i musimy z nimi żyć, to musi istnieć sposób na przeprojektowanie rękawic, które ograniczyłyby liczbę fauli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *