Daniel Cormier o pojedynku ze Stipe Miocicem na UFC 226: „To największa walka w moim życiu”

@savlifephoto

Mistrz wagi półciężkiej UFC, Daniel Cormier w swojej kolejnej walce powróci do kategorii ciężkiej, aby zmierzyć się z jej mistrzem Stipe Miocicem na gali UFC 226. Daniel Cormier opowiedział, czym jest dla niego ta walka.

Rozmawiając z FloCombat, Cormier powiedział, że wierzy, iż może to być moment definiujący jego całą karierę.

„To jest największa walka w moim życiu. To jest największa walka, w jakiej kiedykolwiek brałem udział. Odegrałem dużą rolę w kilku największych walkach w UFC. Chodzi mi o to, że walczyłem na UFC 182, byłem częścią UFC 200, byłem ogromną częścią UFC 214, a teraz ta gala. Byłem zaangażowany w jedne z najważniejszych momentów w młodej historii tego sportu i jestem z tego powodu szczęśliwy i zaszczycony, że zostałem na nich obsadzony.

UFC musi mi ufać, zestawiając mnie na tej pozycji po raz kolejny, wiedząc, że się pokażę i zrobię swoje.

Nie dostaniesz takich szans. One są tak rzadkie. Szansa na zrobienie czegoś historycznego. Możliwość dokonania czegoś, co skończę, zostawię to. Moje dzieci, mój syn, moja córka, zawsze będą mogły wrócić i spojrzeć wstecz do 7 lipca 2018 r. i powiedzieć: „Tej nocy mój tata stworzył historię. Tej nocy mój tata wyrył swoje imię w kamieniu i stał się częścią historii zapisanej w książkach. Te okazje są zbyt duże, by można było je pominąć.

Kiedy wszyscy moi koledzy z drużyny i trenerzy powiedzieli: „Hej, zróbmy to. Zamierzamy zagłębić się w ten temat”, pomyślałem, „wiecie co? Chodźmy. Spróbujmy być tymi wspaniałymi.

Pamiętam, że kiedy trenowałem zapasy, pojechałem do Rosji, ponieważ oni organizowali  turniej do którego wzięli ośmiu najlepszych facetów z kategorii 211 funtów, a następnie wzięli ośmiu najlepszych z wagi ciężkiej i również umieścili ich w turnieju. Dwaj zwycięzcy walczyli o tron ​​najgroźniejszego człowieka na świecie.

To jest ten sam rodzaj rywalizacji.”

Cormier i Miocic zmierzą się ze sobą na gali UFC 226 zaplanowanej na 7 lipca w T-Mobile Arena w Las Vegas. Będzie to bez wątpienia jedna z największych i najważniejszych walk w historii MMA oraz organizacji UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.