Dana White: Tyron Woodley nie jest już tym samym zawodnikiem, co kiedyś, ale powinien wygrać przez nokaut w walce z Jake’m Paulem

Rich Graessle/Icon Sportswire via Getty Images // Heidi Fang / Las Vegas Review-Journal // Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Dana White uważa, że Tyron Woodley nie jest już tym zawodnikiem, którym był kiedyś, gdy walczył w wadze półśredniej UFC, ale twierdzi, że nadal ma szanse w walce bokserskiej z gwiazdą YouTube Jake’m Paulem.

39-letni Woodley zawalczy z Jakiem Paulem 28 sierpnia na gali, która nie ma jeszcze ogłoszonej lokalizacji. Walka będzie pierwszym przedsięwzięciem Woodleya w sportach walki od czasu rozstania z UFC na początku tego roku po wypełnieniu kontraktu.

„Tyron Woodley ma siłę ciosu” – powiedział White podczas rozkładania walki na czynniki pierwsze w podcaście „Real Quick With Mike Swick”. „Oczywiście, uśpił w swojej karierze wielu kolesi. Tyron Woodley nie wygląda już jak Tyron Woodley z przeszłości, który usypiał wszystkich. Od trzech lat nie wygrał żadnej walki. Będzie miał 40 lat. Ale, oddam to (Jake’owi Paulowi). On przynajmniej wchodzi tam do walki z gościem, który potrafi zadawać ciosy.”

White wydawał się rozumieć, dlaczego Woodley jest underdogiem przystępującym do tej walki.

„Jest to związane z wiekiem Woodleya, który od trzech lat nie wygrał żadnej walki.”

Pomijając regres, White skłania się ku zwycięstwu byłego mistrza swojej organizacji. Kiedy wyobraża sobie, jak rozegra się zbliżający się pojedynek bokserski w systemie pay-per-view w Showtime, White przewiduje, że Woodley znokautuje Paula – ale nie jest przesadnie pewny.

„Powiedzcie mi, kiedy ostatni raz widzieliście Woodleya wyglądającego jak Woodley, (ale) typowałbym za zwycięstwo Woodleya przez nokaut” – powiedział White. „Słuchaj, człowieku. Woodley powinien go znokautować. Ale znowu, Tyron Woodley, o którym mówicie, który był mistrzem, nie jest tym samym pier***nym gościem, którym był cztery lata temu.”

Przewidywanie przez White’a zwycięstwa Woodleya nie jest pierwszym przypadkiem, kiedy prezydent UFC typuje przeciwko Paulowi. Przed ostatnią walką bokserską Paula, White typował zwycięstwo Bena Askrena. Zapowiedział nawet potencjalny zakład na 1 milion dolarów na Askrena – który jak później ujawnił, nigdy nie został postawiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *