Dana White spotka się z Conorem McGregorem w ten weekend przy okazji gali w Liverpoolu

@thenotoriousmma Instagram

Prezydent UFC Dana White, ma w planach spotkanie z Conorem McGregorem, aby porozmawiać o przyszłości byłego mistrza w organizacji UFC. Spotkanie ma się odbyć w ten weekend przy okazji gali UFC Fight Night 130.

W środę prezydent UFC Dana White poinformował o planach spotkania się z Conorem McGregorem w ten weekend. McGregor będzie miał dosyć pracowity weekend, ponieważ ma pojawić się najpierw w Londynie na gali Bellator 200 na której będą walczyć jego koledzy z klubu, a następnie uda się dio Liverpoolu na spotkanie ze swoim szefem.

Zapewne tematem rozmowy będzie kwestia powrotu Irlandczyka do Oktagonu w którym ostatnio walczył w listopadzie 2016 roku kiedy pokonał Eddiego Alvareza i został mistrzem wagi lekkiej. Przez ten czas McGregor nie dał o sobie zapomnieć i stoczył pojedynek bokserski z Floydem Mayweatherem w ubiegłym roku, a ostatnio było o McGregorze głośno po tym jak urządził rozróbę przed galą UFC 223 wpadając tym samym w konflikt z prawem Stanów Zjednoczonych.

Oto, co Dana White powiedział na temat zbliżającego się spotkania z Conorem McGregorem:

„Oczywiście on musi sobie z tym poradzić w czerwcu. Lecę do Liverpoolu w ten weekend na walki i spotkamy się w Liverpoolu.

Usiądziemy i porozmawiamy o jego przyszłości i o tym, co będzie dalej. Ale oczywiście nie mam nic do powiedzenia w kwestiach prawnych. Musi to rozwiązać sam.”

White nie spekulował na temat przyszłości McGregora w UFC, chociaż najbardziej oczekiwanym pojedynkiem byłaby walka z nowym mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem. McGregor został pozbawiony swojego tytułu przy okazji gali UFC 223 i pas mistrza zdobył Nurmagomedov, który pokonał Al’a Iaquintę. Wydaje się, że ten pojedynek byłby jeszcze bardziej emocjonujący z uwagi na to, że podczas gali na Brooklynie, Khabib Nurmagomedov  poszturchał w hotelowym korytarzu klubowego kolegę McGregora, Artema Lobova. To chyba właśnie to było powodem ataku McGregora na autobus przewożący zawodników biorących udział w gali, w celu znalezienia w nim Nurmagomedova, aby wyrównać rachunek.

Podczas gdy Nurmagomedov może wydawać się zestawieniem, które miałoby największy sens dla McGregora, istnieje lista innych potencjalnych kandydatów. Z kolei niektórzy uważają, że Irlandczyk może nie chcieć przyjąć teraz tej walki, ponieważ mogłaby ona zakończyć się dla niego porażką.

McGregor umieścił w środę na swoim Instagramie zdjęcie z komentarzem zapowiadającym jego szybki powrót.

White dodał, że zanim McGregor będzie mógł cokolwiek zrobić, musi najpierw załatwić swoje problemy prawne. Następna rozprawa McGregora zaplanowana jest na 14 czerwca na Brooklynie.

Keep your dukes up when you see me. See you soon.

Post udostępniony przez Conor McGregor Official (@thenotoriousmma)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *