Dana White: „Spider będzie walczył z Sonnenem”

(mmamania.com)

Prezes UFC Dana White oznajmił ostatnio w wywiadzie, że mistrz wagi średniej Anderson Silva będzie bronił tytułu w walce z Chaelem Sonnenem:

„To jest walka, którą wszyscy chcą zobaczyć. Ludzie chcą oglądać Chael vs. Anderson. Anderson uważa go za zbyt aroganckiego, żeby mu dawać szansę walki o pas. Ale będą ze sobą walczyć.”

Na razie nieznana jest data pojedynku, czas i miejsce, ale to w sumie nic dziwnego, skoro Silva dalej leczy kontuzję barku. Pierwsza walka pomiędzy tymi dwoma zawodnikami odbyła się na UFC 117. Ostatnio, po pokonaniu Briana Stanna na UFC 136, Sonnem jeszcze w klatce po walce wziął mikrofon i powiedział:

„Anderson Silva, jesteś do d*py! Weekend kiedy gra Super Bowl będzie największym rewanżem w historii MMA. Wyzywam cię, ale podwyższamy stawkę: jak wygram, opuszczasz tą kategorię wagową. Jeśli ty wygrasz, ja odchodzę z UFC.”

Sonnen co prawda zdążył już odwołać ofertę ewentualnych odejść, ale będzie miał swój rewanż.

18 thoughts on “Dana White: „Spider będzie walczył z Sonnenem”

  1. Właśnie dlatego UFC jest obecnie najlepszą organizacją walk MMA na świecie. Daje takie walki jakie chcą widzieć fani: Anderson Silva vs Chael Sonnen, GSP vs Diaz, Bones vs Machida czy Overeem vs Lesnar. Ponadto takie zestawienia pozwalają obiektywnie stwierdzić kto jest lepszy. Myślę, że między innymi dlatego swego czasu uważany za najlepszego Fedor nie zdecydował się nigdy na przejście do UFC.

  2. ktos tu wniosł wotek o fedorze fedor teraz zobaczcie z kim walczy jak przegra to niech konczy kariere ta naciagana od czasow zakonczenia pride jak by zaraz z praid przeszedl do ufc to by w 2006 zakonczyli jego kariere

  3. Nie rozumiem tych co uważają ze Spider załatwi go w parę sekund, albo ze sonnen jest słabym zawodnikiem.
    Walczyli już razem i ewidentnie do prawie samego końca szala zwycięstwa była po jednej stronie delikatnie mówiąc.
    Stawiam na Sonnena

  4. Skończcie hate na Cheal’a. Zamiatał Andersonem przez 4 rundy więc nie ma co gadać,fajna by była walka Sonnen vs Khalidow 😀 A co do sonnen-silva nie obstawiam,za ciężko do ogarnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *