Dana White otwarty na pomysł zorganizowania super walki między Stipe Miocicem a Danielem Cormierem

Fot. UFC.com

Po dwóch emocjonujących walkach mistrzowskich na gali UFC 220, pojawił się pomysł zorganizowania super walki między mistrzem wagi półciężkiej Danielem Cormierem a mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem.

Okazuje się, że prezydent UFC Dana White nie miałby nic przeciwko takiej walce i jest gotowy ją zestawić.

Stipe Miocic w walce wieczoru gali w Bostonie zdominował i pokonał Francisa Ngannou przez jednogłośną decyzję przechodząc do historii organizacji jako mistrz wagi ciężkiej z trzema udanymi obronami tytułu. Z kolei w co-main evencie gali Daniel Cormier skończył przed czasem przez TKO po ciosach w parterze Volkana Oezdemira i zachował tym samym tytuł mistrza wagi półciężkiej.

O walce między Cormierem i Miocicem, Dana White rozmawiał z FOX Sports 1 zaraz po gali. Oto, co powiedział:

„Właśnie rozmawiałem z Cormier. Nie widzę powodu dla którego nie mógłby walczyć w wadze ciężkiej. Jeśli myśli, że Cain [Velasquez] może wrócić, to jeśli wygra ten pas, może z niego zrezygnować. Ale tak czy inaczej, to dobra walka. Ze wszystkimi obronami, jakie ma, Stipe właśnie pobił rekord w największej liczbie obronionych tytułów, więc byłaby to fajna walka… Myślę, że jest to walka, którą ludzie chcieliby zobaczyć.”

Zarówno Miocic, jak i Cormier nie poruszali tematu tego pojedynku i w chwili obecnej raczej o niej nie myślą. Miocic ogłosił tuż po walce, że zostanie ojcem i dodał, że chce się zrelaksować i nie myśleć o MMA przez jakiś czas. Cormier znajduje się w podobnej sytuacji, chociaż nie spodziewa się dziecka, to przyznał, że także chce spędzić czas z rodziną i nie wie jaka będzie jego najbliższa przyszłość w MMA.

„Miocic: W tej chwili mnie to nie obchodzi. Właśnie skończyłem walkę 45 minut lub godzinę temu. 25 ciężkich minut z twardym gościem. Naprawdę nie obchodzi mnie, co się teraz dzieje.”

Z kolei „DC” stwierdził, że wkrótce do rywalizacji w Oktagonie ma wrócić jego klubowy kolega i były mistrz Cain Velasquez, więc kiedy Cain wróci do dywizji ciężkiej, to on nie będzie miał czego szukać w tej kategorii. Daniel Cormier walczył w przeszłości w wadze ciężkiej w której stoczył trzynaście walk. Potem przeniósł się do dywizji półciężkiej, aby nie ingerować w karierę Velasqueza.

„Nie myślałem o tym. Teraz jest mi ciężko, ponieważ Cain jest częściej na siłowni. Cain wraca i będzie przygotowywał się do tego, co robi najlepiej. Jeśli przygotowuje się do odzyskania tego pasa, to nie mam co robić w dywizji ciężkiej. To się nigdy nie zmieni.”

Co sądzicie o takiej super walce? Chcielibyście zobaczyć taki pojedynek między mistrzami Danielem Cormierem i Stipe Miocicem?

10 thoughts on “Dana White otwarty na pomysł zorganizowania super walki między Stipe Miocicem a Danielem Cormierem

  1. Oj , o ile DC daje około 50% o tyle JJ (którego nienawidzę) daje z 95% na wygraną z Miocica. Niestety ale JJ ma jedne z najlepszych zapasów, cardio i pomysł na walke. Jedyna rzecz której nie ma to kowadła w lapie, a takto jest idealny.

  2. Bzdura. Gus już pokazał słabość JJ, który z kimś o podobnych warunkach ma cholernie duże problemy. Siłowo Miocic byłby pewnie lepszy, bo to waga wyżej (co miałoby duże znaczenie w zapasach), a o cardio Miocica bym się tak nie martwił. Ma trzecie w dywizji (po Cainie i JDS). Zasięg ten sam.

  3. @Agares – chcialbym, zeby to byla prawda, nie lubie JJ, ale on juz tyle razy pokazal jak jest niesamowity. Strasznie zalowalem, ze nie dali decyzji dla AG, bo takto dalej jest niepokonany. Chodz wydaje mi sie, ze on by w 2giej walce AG’a rozwalil juz lekko.

  4. Witam 🙂 Mustela wie ze nie przepadam za DC… jednak myśle ze Daniel mógłbym pokonac Miocica. Musze byc obiektywny i DC jest solidnym gościem który zdominował LHW!! Pamiętajcje ze w Strikeforce wytłukl HW jak chciał!!! Daje 90% dla DC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *