Dana White nie zgadza się z opinią o tym, że Israel Adesanya wyczyścił dywizję średnią

mmafighting.com

Przy okazji UFC 263, prezydent UFC Dana White jest daleki od twierdzenia, że mistrz wagi średniej Israel Adesanya wyczyścił swoją dywizję. Przed Adesanyą rewanż z Marvinem Vettori.

Israel Adesanya powróci do dywizji średniej, kiedy to zmierzy się z Marvinem Vettorim w rewanżowym starciu na UFC 263. Po pierwszej w karierze przegranej z mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem na UFC 259, Adesanya nie może się doczekać powrotu do Oktagonu i powrotu na ścieżkę zwycięstw. Gdyby wygrał walkę z Błachowiczem, prawdopodobnie oddałby pas mistrza wagi średniej i walczył dalej w wyższej kategorii wagowej. Ponieważ jednak Adesanya przegrał walkę z Błachowiczem, wrócił do wagi 185 funtów, a jego pierwszym celem jest Vettori.

W rozmowie z Submission Radio, Dana White został zapytany o to, czy uważa, że Adesanya wyczyścił dywizję wagi średniej, ponieważ teraz zaczyna dostawać rewanże zamiast nowe walki. Jeśli chodzi o White’a, Adesanya wciąż ma przed sobą mnóstwo nowych wyzwań w dywizji 185 funtów.

„To nie jest prawda. Chodzi mi o to, że to samo ludzie mówili o Andersonie Silvie przez lata. „O Boże, co jest następne? Kto jest następny?” Zawsze jest ktoś następny. Uwierz mi, będzie ktoś, kto będzie miał niesamowity występ tutaj w ciągu najbliższych kilku miesięcy, o którym ludzie będą mówić, „O Boże, musimy zobaczyć ich i Israela”. Aby całkowicie wyczyścić dywizję, ma jeszcze trochę czasu.”

Dla przykładu, White zasugerował, że Adesanya może mieć jeszcze w przyszłości walkę z Jaredem Cannonierem, który jest jednym z niewielu pretendentów do tytułu wagi średniej, z którym jeszcze nie walczył.

„Zobaczymy co się stanie z Jaredem Cannonierem. Uwierzcie mi, jest dla niego jeszcze wiele świetnych walk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *