Dana White nie widzi problemu w walce między Tonym Fergusonem i Justinem Gaethje

fot. ufc.com

Całkiem możliwe, że doczekamy się w przyszłości ciekawego pojedynku w wadze lekkiej między pretendentem do tytułu Tonym Fergusonem i materiałem na mistrza Justinem Gaethje.

Prezydent UFC, Dana White wciąż ma nadzieję, że pewnego dojdzie do pojedynku między Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem. Zanim jednak dojdzie do tego starcia, White nie ma nic przeciwko temu, by Ferguson i Gaethje powymieniali się wzajemnie ostrymi słowami.

Justin The Highlight Gaethje zadebiutował w organizacji na minionej gali UFC 213 i odniósł wspaniałe zwycięstwo z Michaelem Johnsonem, którego pokonał przez TKO w drugiej rundzie.

Dana White powiedział mediom, że wcale nie wyklucza pojedynku Ferguson vs Gaethje, a wręcz przeciwnie jest on brany pod uwagę w pewnym przypadku.

— Ja nadal chcę zobaczyć walkę Khabib vs Tony. Nie musi to być walka w pierwszej kolejności, ale chciałbym ją zobaczyć. Wiem, że Khabib ma przyjechać do Las Vegas do UFC Performance Institute i rozpocząć współpracę z dietetykami i terapeutami. Jeżeli jednak nie będzie gotowy na walkę, to widziałbym w tym momencie pojedynek Ferguson vs Gaethje.

Tony Ferguson (22-3) ma znakomitą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Ostatnią walkę stoczył w listopadzie ubiegłego roku i pokonał w niej Rafaela dos Anjos przez jednogłośną decyzję. Justin Gaethje jest niepokonany w zawodowym MMA, a jego rekord to (18-0). Gaethje to również były mistrz wagi lekkiej organizacji WSOF mający na koncie pięć udanych obron mistrzowskiego pasa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *