Dana White kolejny raz krytykuje American Kickboxing Academy

American Kickboxing Academy Instagram

Szef organizacji UFC Dana White po raz kolejny skrytykował American Kickboxing Academy (AKA) za ich metody treningowe.

AKA jest domem dla kilku najlepszych zawodników walczących w UFC i jest jednym z najlepszych teamów MMA. Trenują w nim m.in. byli mistrzowie Cain Velasquez i Luke Rockhold, pretendent do tytułu wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov oraz mistrz wagi półciężkiej Daniel Cormier. Wszyscy ci wymienieni zawodnicy mieli lub mają historie związane z licznym i często długo trwającymi kontuzjami przez które wypadali z walk.

— Niektóre siłownie, które zrobiliśmy poradziły sobie z tym problemem. Z innymi jest źle jak zawsze. Słuchajcie, chłopaki z AKA doznają kontuzji przed każdą walką. Luke Rockhold wypadł. Khabib Nurmagomedov doznał kontuzji podczas treningów. Mamy też Caina Velasqueza. Mistrz Daniel Cormier też miał kontuzję.

— Nie wiem, co UFC może jeszcze zrobić. Zaczęliśmy organizować te seminaria i inne rzeczy. Oni są otwarci na to, ale sam nie wiem. Nie ma dymu bez ognia. Liczby są zdumiewające.

Zarówno Cormier, Velasquez jak i Rockhold, wszyscy wypadli ze swoich ostatnich walk z powodu kontuzji. W listopadzie Rockhold miał zawalczyć z Ronaldo Souza. W grudniu Cormier miał kontuzję, która wyeliminowała go z walki w obronie pasa z Anthonym Johnsonem. Z kolei Velasquez miał walczyć rewanż z Fabricio Werdumem do którego również nie doszło.

3 thoughts on “Dana White kolejny raz krytykuje American Kickboxing Academy

  1. Dwie teorie:
    1.
    po prostu Javier Mendez jest cienki jak nie wiem co, nie ma podstawowej wiedzy, a wylansowal sie bo mial farta, ze trafil na mega zdolnych gosci. Najlepiej swiadczy o tym, to, ze nie wiedzial o treningu na wysokosciach (o czym ja np. wiedzialem juz w wieku 13 lat)

    2.
    Z drugiej strony wszyscy goscie osiagneli b.duzo, jak to mowili nieraz w wywiadach ich kazdy trening ze sparingamit o jak walka w UFC, tak wiec… moze cos za cos? Nitk tak nie tyra jak oni, a przy takiej intensywnosci przetrenowanie/kontuzje to norma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *