Dana White: „Biorę odpowiedzialność za nieobecność Khabiba Nurmagomedova na UFC 249”

Chris Unger/DWCS LLC

Kiedy jeszcze niedawno wydawało się, że w końcu dojdzie do wyczekiwanej walki między Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem na gali UFC 249, tym razem na przeszkodzie stanął koronawirus.

Fani MMA byli rozczarowani, ponieważ była to już piąta próba zestawienia tej walki, ale nie brakowało również krytycznych komentarzy pod adresem mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova za to, że wycofał się z gali UFC 249.

Jednak w obronie Nurmagomedova stanął szef UFC Dana White, który chce przypomnieć wszystkim, że to nie była wina Khabiba. White bierze pełną odpowiedzialność za wydarzenia, które doprowadziły do wycofania się Nurmagomedowa z pojedynku z Fergusonem i mówi, że to wina UFC, że „Orzeł” utknął w Rosji z powodu pandemii koronawirusa.

Oto, co White powiedział w rozmowie z  BT Sport przed UFC 249:

„Jestem pewien, że widziałeś, co Khabib napisał: „Hej, jak tylko Ramadan się skończy, jestem gotowy do akcji.” Było wiele krytycznych komentarzy dotyczących Khabiba, ludzie mówili: „On utknął w Rosji”, czy cokolwiek innego; to co powiedział jest absolutnie prawdziwe. Nikt z nas nie podejrzewał, że coś takiego się stanie, co się wydarzyło i jak szybko się to zmieniało, a świat dosłownie zmieniał się w ciągu dnia. Wszyscy podjęliśmy kilka złych decyzji, które sprawiły, że on utknął w Moskwie. To nie tylko on za to odpowiada, wszyscy za to odpowiadamy. Ja też biorę za to odpowiedzialność.”

Wielu kibiców wciąż jest rozczarowanych, że nie dojdzie do pojedynku Khabib vs Tony, ale White uważa, że starcie Fergusona z Justinem Gaethje będzie idealnym zastępcą.

„Stało się, a wiesz, co z tego wyjdzie? Dostaniemy pojedynek Gaethje kontra Ferguson, który będzie absolutnie niewiarygodny.”

Zwycięzca pojedynku między Tonym Fergusonem a Justinem Gaethje, którego stawką będzie tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej ma zmierzyć się z Khabibem Nurmagomedovem, więc jeśli wygra Ferguson, to walka z Nurmagomedovem będzie zestawiona już po raz szósty. Dana White powiedział jednak, że nie jest pewien, czy do tej walki dojdzie jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.