Dana White bardzo zadowolony z występu Anthony’ego Smitha: „Pokazał, jak powinno się to robić”

Chris Unger/Zuffa LLC

Prezydent UFC Dana White zareagował na zwycięstwo Anthony’ego Smitha przez poddanie w walce z Devinem Clarkiem na gali UFC on ESPN 18. Szef organizacji nie krył zadowolenia z występu byłego pretendenta do tytułu.

W maju, a następnie w sierpniu tego roku Smith poniósł dwie porażki z Gloverem Teixeira przez TKO i Aleksandarem Rakicem przez decyzję, więc miał wiele do udowodnienia w starciu przeciwko Clarkowi, które z co-main eventu zostało zmienione na walkę wieczoru. Mimo, że pojedynek był zaplanowany na pięć rund, Smith nie potrzebował tyle czasu, aby wykonać zadanie, ponieważ był w stanie szybko założyć trójkąt nogami i zmusić Clarka do odklepania w pierwszej rundzie. To było bardzo potrzebne zwycięstwo dla Smitha, który nadal utrzymuje się na swoim #6 miejscu w rankingu wagi półciężkiej.

Po gali UFC Vegas 15, Dana White został zapytany o występ Smitha. Oto, co powiedział:

„Wyglądał niesamowicie. Przyszedł tutaj, by przedstawić swoje stanowisko i otrzymał wiadomość. Wyglądał dobrze.”

Szef UFC powiedział, że był pod wrażeniem tego, że Smith jest skłonny walczyć z niesklasyfikowanym przeciwnikiem, takim jak Clark, ryzykując swoją pozycje. Gdyby Smith przegrał tę walkę, mógłby całkowicie wypaść z pierwszej piętnastki rankingu. Ale podjął walkę i dał jeden z najlepszych występów od lat, zdobywając przy tym bonus w wysokości 50 tys. dolarów.

„To są rzeczy, które musisz zrobić. W tym biznesie zobaczysz wiele rzeczy, facetów, którzy starają się utrzymać swoje miejsca nie walcząc z nikim. To nie jest sposób, żeby to osiągnąć. To, co on zrobił dzisiaj wieczorem, to jest to, jak powinno się to robić. Nadal jesteś taki dobry? Jeśli nadal jesteś taki dobry, to powinieneś wyjść i zrobić to, co zrobiłeś dziś wieczorem takiemu facetowi, jak Devin Clark, młody, głodny wygranej, który chce pracować po swojemu i ukraść twoje miejsce. Musisz wyjść i złożyć oświadczenie, a on zrobił to dziś wieczorem. Ludzie to szanują.”

Ta wygrana na pewno podbuduje Anthony’ego Smitha po dwóch ostatnich porażkach i zmotywuje do kolejnej walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *