Dana White: 45% fanów UFC to kobiety

(mmamania.com)

Podczas konferencji prasowej przed UFC 135, Prezes UFC Dana White został zapytany o gwałtowny wzrost ilości kobiet interesujących się mma. Oto co powiedział:

„Kiedy powstawało UFC, naszym celem byli mężczyźni z przedziału 18-34 lata. Stworzono The Ultimate Fighter dla mężczyzn, wszystko to było z myślą o nich, nigdy nie przypuszczałem, że kobiety zaczną się tym interesować. A tymczasem, szacuje się, że 45% naszych fanów to właśnie kobiety. Na kanale Fox była nawet historia o dziewczynach organizujących sobie wycieczki do Vegas, by oglądać walki. Gdzie się nie spojrzy podczas gal, wszędzie siedzą kobiety – obok swoich mężów, chłopaków, same lub z przyjaciółmi. To niesamowite, jak powiększyła się ilość fanów-kobiet. Tego się nie spodziewaliśmy.”

Oczywiście, swoje trzy grosze musiał wtrącić Quinton Jackson – jasno się wyraził, że woli, gdy kobiety podchodzą do niego i chcą sobie zrobić z nim zdjęcie, niż jacyś przypadkowi goście:

„Szczerze, bardzo się cieszę, że coraz więcej kobiet się w to angażuje. Nie interpretujcie tego źle: ja naprawdę uwielbiam wszystkich moich fanów. Odbieram telefony od fanów, bo nie piszę wystarczająco szybko i wolę pogadać. Uwielbiam fanów, ale odkąd walczę w UFC, podchodzi do mnie za dużo facetów. Postawcie się na moim miejscu – po jakimś czasie to się zaczyna robić naprawdę dziwne. Nie wiem, jak oni mnie wszędzie wypatrują. Ale jak na targach zauważa mnie kobieta i podchodzi, myślę sobie 'kurcze, ale fajnie’. Kiedy podchodzi do ciebie facet, chce zrobić zdjęcie, klepie po plecach, chce dotknąć bicepsa, to jest dla mnie dziwne. Ale kobiety mogą robić to wszystko. Dawajcie więcej fanek!”

White został też zapytany o kobiece mma, czy i kiedy zobaczymy kobiety w UFC. Dał odpowiedź, do jakiej nas już przyzwyczaił, ale…

„Cały czas to powtarzam. Problem z kobietami jest taki, że nie ma wystarczającej ilości zawodniczek żeby stworzyć porządną kategorię wagową. Swego czasu mieliśmy analogiczny problem z wagą ciężką mężczyzn, a widzicie, jak się skończyło, więc kto wie? Czas pokaże. Tak naprawdę, kobiecy boks też nigdy do końca nie wypalił, mimo, że tam nie brakuje zawodniczek w kategorii.”

Intrygujące.

5 thoughts on “Dana White: 45% fanów UFC to kobiety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *