Dana celuje w Japoński rynek?


Ponad 8 lat minęło od ostatniej gali UFC, która odbyła się w kraju kwitnącej wiśni Japonii. Jednakże Dana White podczas konferencji prasowej po gali UFC 94, powiedział, że jest zainteresowany organizowaniem gal w Japonii.

„Japoński rynek zawsze był dla mnie ważby. To bardzo dobre miejsce do robienia interesów, i prowadzenia organizacji. Zrobimy to. Nikt mnie nie zatrzyma przed ponownym zorganizowaniem gali w Japonii.”

Dana powiedział również, że na gale UFC w Japonii postara się ściągnąć trzech nowych fighterów do UFC.

Nr.1 na liście Dany jest weteran organizacji K-1, oraz Shooto Norifumi „Kid” Yamamoto (17-1).

Yamamoto, który ostatni raz walczył w grudniu 2007 roku miał podpisać kontrakt z organizacją WEC. Yamamoto wygrał 14 swoich ostatnich walk pod rząd. Zdominował kategorię do 155 funtów, pokonując takich zawodników jak np: Genki Sudo, Caol Uno, Royler Gracie czy Jeff Curran.

Dana dodał, że chciałby widzieć „Kid’a” nie tylko na galach w Japonii, ale także w USA.

„Zostały mu dwie walki w kontrakcie z organizacją K-1. Yamamoto powiedział mi, że chciałby zakończyć swoją karierę właśnie w UFC. Bardzo chciałbym widzieć go w UFC”

White interesuje się również 33-letnim weteranem UFC Carlem Uno (25-11-4), a także Satoshi Ishii (0-0) Głównie chodzi o występ tych fighterów podczas Japońskich gal.

„Carl Uno, kocham go! Będzie na zawsze częścią UFC, i podpiszemy z nim kontrakt ponownie. Podobna sytuacja będzie z Ishii”

Carl Uno w swojej 12-sto letniej karierze MMA stawił czoła samej czołówce swojej kategorii wagowej. Walczył w organizacjach UFC, K-1, Shooto, oraz Pride. Uno poszczycić może się wygranymi z takmi zawodnikami jak: Mitsuhiro Ishida, Ivan Menjivar, Rich Clementi, Din Thomas, Yves Edwards, Fabiano Iha, Rumina Sato, Dennis Hallman oraz Hayato „Mach” Sakurai.

Uno zakończył karierę w UFC w roku 2003 z rekordem walk 3-3-1.

Ishii jest zawodnikiem wagi ciężkiej, szukającym swojej pierwszej walki w MMA. Judoka jest aktualnym mistrzem olimpijskim wagi ciężkiej (+100kg)

2 thoughts on “Dana celuje w Japoński rynek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *