Dan Hooker chce zmierzyć się z Justinem Gaethje, jeśli pokona Paula Feldera na UFC Fight Night 168

EPA

Pomimo nadchodzącej walki z Paulem Felderem na gali UFC Fight Night 168, Dan Hooker wciąż poluje na pojedynek z topowym zawodnikiem kategorii lekkiej, Justinem Gaethje.

W tę sobotę, Dan Hooker zmierzy się z Paulem Felderem w walce wieczoru gali UFC Auckland w Spark Arenie. Jest to jedna z kluczowych walk w dywizji 155 funtów, ponieważ Hooker zajmuje siódme miejsce w rankingu, a Felder jest tuż nad nim na szóstej pozycji.

W przeszłości, Justin Gaethje faktycznie wykazywał brak zainteresowania walką z Danem Hookerem. „The Hangman” powiedział w rozmowie z MMAJunkie.com, że wszystko może się zmienić, jeśli wyjdzie zwycięsko z walki  z Paulem Felderem.

„Tak, wejście do pierwszej piątki, z trzema wygranymi walkami przyniesie niesamowite możliwości. Ta walka z Gaethje, brachu. Ta walka Gaethje, to ta, która, kiedy wspominasz o niej w rozmowach z fanami i dyskusjach sprawia, że włosy na rękach stają dęba. On jest niesamowitym finiszerem, ja jestem niesamowitym finiszerem. Ta walka sprzeda się na każdej arenie w każdym świecie, w którym ją zorganizujesz.”

Hooker uzyskał bilans 6-1 w swoich ostatnich siedmiu walkach. Jeśli uda mu się pokonać Feldera, będzie miał serię trzech zwycięstw z rzędu. W październiku 2019 roku wygrał z Al’em Iaquintą odnosząc prawdopodobnie największe zwycięstwo w swojej zawodowej karierze w MMA.

W międzyczasie, Felder również może rozszerzyć swoją serię zwycięstwa do trzech wygranych walk. „Irlandzki Smok” odniósł zwycięstwo przez niejednogłośną decyzję nad Edsonem Barbozą w rewanżu we wrześniu. Felder zwyciężył w pięciu z sześciu ostatnich walk.

Na karcie walk UFC Auckland zobaczymy również starcie w wadze półciężkiej pomiędzy Jimmym Crute a Michałem Oleksiejczukiem. Z kolei w wadze słomkowej Karolina Kowalkiewicz zmierzy się z Yan Xiaonan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *