Cyborg vs. Rousey w catchweight 140 funtów?

Skoro Anderson Silva został pokonany, obecnie można mówić tylko o jednej superwalce: Cris Cyborg vs. Ronda Rousey.

Obie zawodniczki póki co walczą w różnych wagach, u różnych promotorów. Brazylijka, od niedawna mistrzyni wagi piórkowej Invicta, rozważa zejście do catchweight 140 funtów, o ile Rousey, obecna mistrzyni wagi koguciej UFC, zgodzi się spotkać w połowie drogi.

Cyborg mówi: „Kiedy ona będzie chciała ze mną walczyć, będę gotowa. Zaczęłam trenować i walczyć w 145, nie jestem gotowa na 135. Może 140?”

Czy do walki dojdzie, czy jak wszystkie pozostałe „superfighty”, spali na panewce – zobaczymy.

6 thoughts on “Cyborg vs. Rousey w catchweight 140 funtów?

 1. wg mnie sa 2 bardzo prawdopodobne scenariusze tej walki:

  1 – Cyborgowa ubija Ronde w stojce swoimi masakrujacymi kombinacjami, ewentualnie dobija ja TKO w parterze po wczesniejszym nokdaunie

  2 – Ronda klinczuje Cyborgową i rzuca przez biodro do bocznej, stamtad przechodzi do balaszki

  jest jeszcze kilka innych opcji nie trudnych do przewidzenia, np Cyborgowa klinczuje i/lub obala Ronde, nastepne ubija w parterze wykorzystujac swoja 'meska’ sile 😉 nie zdzwilbym sie tez, gdyby Cyborgowa skonczyla w parterze Ronde jakakolwiek technika, ale to MMA, takze bycmoze nawet Rousey znokautuje Cyborga 😉

  Tak czy siak jest 1% szans na to, ze Dana zatrudni 'koksa’ do swojej ogranizacji, ma jeszcze w zasiegu rewanz Rousey z Tate i w przyszlosci walke z Cat Zingano (ktora wygrala niedawno z Tate). Poza tym Cyborgowa niesie za soba zla slawe dla kobiecego sportu, jej styl walki, budowa ciala i wpadka ze sterydami daja Dance zbyt duzo do myslenia %)

 2. Dana by chętnie walkę zorganizował, gdyby miał gwarancję, że RR by wygrała. Dlatego catchweight’y raczej nie wchodzą w grę.
  Tym bardziej, żeby się spotkać w wadze pomiędzy, to chyba muszą być 2 kategorie wagowe w organizacji?

 3. Jaka zła sława MMA? Kogo to obchodzi? Taka walka to byłby miód. Tak samo jak rzeź w stójce Overeem vs JDS. Na obie walki czekam z niecierpliwością. Obie uzupełnią historię MMA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.