Curtis Blaydes rzucił wyzwanie byłemu mistrzowi wagi ciężkiej Stipe Miocicowi

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Curtis Blaydes próbuje robić wszystko, aby dostać jak najlepszą walkę i po nieudanych próbach dotarcia do walki o pas wagi ciężkiej UFC, „Razor” rzucił wyzwanie byłemu mistrzowi Stipe Miocicowi.

Curtis Blaydes (10-1, 1 NC) w swojej ostatniej walce na gali UFC 225 odniósł zwycięstwo z Alistairem Overeemem, którego pokonał przez TKO w trzeciej rundzie. Tym samym, Blaydes powiększych swoją serię zwycięstw do czterech wygranych walk. Wcześniej „Razor” pokonał Daniela Omielańczuka, Alexeya Oleynika i Marka Hunta. Blaydes sądził, że po tych zwycięstwach, zasłużył na walkęo pas, ale po tym jak mistrzem dywizji ciężkiej został Daniel Cormier, w planach jest pojedynek między Danielem Cormierem a Brockiem Lesnarem.

10 listopada UFC powróci do Denver z galą UFC Fight Night 139, która będzie jubileuszem 25-lecia powstania organizacji. Na gali ogłoszono już trzy pojedynku; Frankie Edgar vs Chan Sung Jung, Donald Cerrone vs Mike Perry oraz Joseph Benavidez vs Ray Borg. Blaydes jest zainteresowany walką na tej karcie, ponieważ trenuje w Elevation Fight Team w Kolorado. W związku z tym, Blaydes rzucił wyzwanie, a raczej propozycję walki byłemu mistrzowi wagi ciężkiej Stipe Miocicowi:

„Stipe Miocic, doceniam wszystko, czego nauczyłeś mnie pięć lat temu, to był zaszczyt być częścią twojego obozu. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, jestem pewien, że nie chcemy czekać do wiosny, czy jesteś wolny 10/11 na walkę na karcie z okazji 25. rocznicy?”

Stipe Miocic (18-3) przegrał swoją ostatnią walkę przez nokaut w pierwszej rundzie z Danielem Cormierem na gali UFC 226, tracąc tytuł mistrza wagi ciężkiej. Miocic ustanowił rekord jeśli chodzi o liczbę obronionych tytułów. Po zdobyciu mistrzowskiego pasa w walce z Fabricio Werdumem, Miocic obronił go w kolejnych trzech pojedynkach z Alistairem Overeemem, Juniorem dos Santosem i Francisem Ngannou.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *