Cris Cyborg zachowała tytuł po wygranym rewanżu z Arlene Blencowe na gali Bellator 279

Podobnie jak w pierwszej walce, Cris Cyborg pokonała Arlene Blencowe na gali Bellator 279. Jednak w przeciwieństwie do pierwszej walki, Blencowe przewalczyła wszystkie pięć rund przeciwko Cyborg – i miała swoje momenty, nie ważne jak krótkie.

Jednak ostatecznie Cyborg (26-2 MMA, 5-0 BMMA) pokonała Blencowe (15-9 MMA, 8-5 BMA) przez jednogłośną decyzję w czwartej obronie tytułu wagi piórkowej kobiet Bellatora.

W pierwszej rundzie Cyborg wcześnie pokazała swoją siłę. Jednak w przeciwieństwie do ich pierwszej walki, Blencowe chętnie wymieniała ciosy z mistrzynią. Cyborg odpłaciła się jej tym samym, powalając Blencowe mocnym ciosem, który posłał Australijkę na deski.

Cyborg rzuciła się do ataku, ale jej próba skończenia została przerwana, gdy sędzia Jason Herzog uznał, że kolano Brazylijki jest nielegalne. Po krótkiej przerwie i ostrzeżeniu, Herzog odjął Cyborg punkt i akcja została wznowiona.

Runda 2 rozpoczęła się szaleńczo, z kilkoma mocnymi ciosami Cyborg. Blencowe momentami zmuszała Cyborg do walki, zadając ciosy tu i ówdzie. Zakrwawiona, Blencowe kontynuowała swoją nieustraszoną wymianę ciosów.

W połowie 3 rundy, Blencowe miała swój najlepszy moment, gdy mocnym ciosem powaliła Cyborg na kolano. Cyborg uśmiechnęła się i wznowiła swoje natarcie. Wewnętrzna strona uda Blencowe była mocno rozbita kopnięciami mistrzyni.

Akcja przeniosła się na matę w czwartej rundzie, gdzie Cyborg wykonała suplex. Brazylijka dążyła z bocznej kontroli do pozycji krucyfiksu, ale Blencowe podniosła się. Obydwie zawodniczki wymieniały się ciosami, aż do momentu, gdy zabrzmiał gong kończący rundę czwartą.

Piąta runda należała w większym stopniu do Cyborg, ale Blencowe wielokrotnie wyzywała ją do wyjścia do przodu. Nie bojąc się wymiany ciosów, Blencowe zadawała swoje najcięższe uderzenia, choć nie robiły one wrażenia na jej przeciwniczce. Cyborg po raz kolejny tylko się śmiała. Tłum oszalał, gdy zabrzmiała końcowa syrena. Cyborg została później ogłoszona zwyciężczynią.

Cris Cyborg pokonała Arlene Blencowe przez jednogłośną decyzję (49-45, 49-45, 49-45)

Pierwsza walka pomiędzy Cyborg i Blencowe odbyła się na gali Bellator 249 w październiku 2020 roku. Na tym wydarzeniu Cyborg poddała Blencowe w 2 rundzie, co było jej pierwszym poddaniem w karierze.

Dzięki wygranej Cyborg kontynuuje swoje panowanie jako mistrzyni Bellatora w wadze piórkowej kobiet. Od czasu pokonania Julii Budd w walce o tytuł, Brazylijka broniła tytułu w walkach z Sinead Kavanagh i Leslie Smith. Dla Blencowe przegrana przerywa jej passę dwóch wygranych walk, która nastąpiła po jej pierwszej porażce z Cyborg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *