Cris Cyborg wyjaśnia zgłoszenie jej przez USADA: „To nic złego, jestem w trakcie leczenia medycznego”

Mike Roach/Zuffa LLC//Getty Images

Wczoraj poinformowano o tym, że USADA zgłosiła Cris „Cyborg” Justino za potencjalne naruszenie polityki antydopingowej. Cris Justino odniosła się do tych informacji.

Należy zaznaczyć, że naruszenie zasad antydopingowych wynikało z przeprowadzonego badania przeprowadzonego 5 grudnia w okresie poza walkami.

Cris Cyborg odmówiła ujawnienia nazwy substancji jaką wykryto w testach, ale powiedziała, że były to środki pomagające jej powrócić do stanu zdrowia sprzed brutalnym zbijaniem wagi przed walką z Liną Lansberg na gali UFC Fight Night 95.

„Co mogę teraz powiedzieć to, że oni rozmawiali z moim lekarzem i jestem spokojna. Wszyscy wiedzą, że jestem chora i odzyskuję siły po cięciu wagi przed walką. Teraz chodzi o to, co działo się po zbijaniu wagi. Wszyscy wiedzą, że jestem chora. Oni rozmawiają z moim lekarzem, by rozwiązać to w najlepszy możliwy sposób.

To nic złego. Jestem w trakcie leczenia medycznego.”

W sprawie Cris Justino wypowiedział się również jej chłopak Ray Elbe, który napisał na forum MixedMartialArts.com, że Cris nie została zgłoszona za stosowanie sterydów.

„Nie za sterydy, a w ramach terapii po walce ma receptę na środki w związku z jej dużym zbiciem wagi. Te działania są znane od kilku dni, a lekarz Cris jest w bezpośrednim kontakcie z USADA w celu przedstawienia wszystkich potrzebnych dokumentów, by udowodnić powód stosowania przez Cris tych leków.”

2 thoughts on “Cris Cyborg wyjaśnia zgłoszenie jej przez USADA: „To nic złego, jestem w trakcie leczenia medycznego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *